pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 4540

PUP ogłosił nabór wniosków na wsparcie przedsiębiorców

Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie uruchomił kolejne elementy wsparcia przedsiębiorców z powiatu pszczyńskiego. Wnioski o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz prowadzenia działalności przez przedsiębiorców samozatrudnionych można składać do 29 kwietnia.

PUP w Pszczynie udziela już pożyczek mikroprzedsiębiorcom, natomiast 16 kwietnia ruszył nabór wniosków na wsparcie w zakresie:
  • udzielenia dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną niezatrudniającego pracowników w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19".
  • udzielenia dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19".


Wnioski można składać w terminie od 1️6 do 29 kwietnia poprzez:
  • portal www.praca.gov.pl przy wykorzystaniu kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego ePUAP,
  • listownie - przesyłając na adres Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie ul. Dworcowa 23
  • lub zostawiając w skrzynce oddawczej Urzędu mieszczącej się w wejściu głównym do budynku, która jest dostępna od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 17.00.


Dokumenty przekazywane drogą elektroniczną należy podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym ePUAP. Zeskanowane dokumenty przesłane na adres mailowy - nie będą rozpatrywane.

- Jednocześnie przypominamy, że w związku z realizacją tarczy antykryzysowej można składać wnioski na udzielanie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy. Do 15 kwietnia do naszego urzędu wpłynęło 6️25 takich wniosków. Wspieramy naszych przedsiębiorców w zakresie uzyskania tego wsparcia i sukcesywnie wypłacamy pożyczki. Do tej pory wypłaciliśmy blisko 100 pożyczek na łączną kwotę 500 tys. zł. Pieniądze dla pszczyńskich przedsiębiorców są zabezpieczone - mówi Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie.

Przypomnijmy, że na wniosek Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznało środki na wsparcie pszczyńskich przedsiębiorców w związku z pandemią koronawirusa w wysokości 11,5 mln zł. 1,5 mln zł zostanie przekazane mikroprzedsiębiorcom w formie pożyczek, natomiast 10 mln zł na sfinansowanie pozostałych instrumentów pomocowych.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 32 210 27 29 lub pisząc na e-mail: a.sarapkiewicz@pszczyna.praca.gov.pl lub m.szczygiel@pszczyna.praca.gov.pl

Więcej informacji:

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.