pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2947

Książki o psach - podpowiadamy jakie wybrać

Artykuł sponsorowany:

Masz czworonożnego przyjaciela, którego uwielbiasz? A może twoje dziecko mogłoby mówić o psach niemal bez wytchnienia? Jeśli tak, to zdecydowanie powinniście sięgnąć po książki, które traktują o tych mądrych, kochających zwierzakach. Oto najlepsze z książek o psach - przygodowe i poradnikowe.

Książki o psach - podpowiadamy jakie wybrać


Książki o psach - przygodoweCzy pies może być bohaterem naprawdę wciągającej książki? Oczywiście, co udowadniają poniżej opisane pozycje. To wysoko oceniane książki o psach. Tych tytułów nie może zabraknąć zarówno w biblioteczce miłośnika czworonogów, jak i osób, które uwielbiają zatapiać się w dobrej lekturze.

"Był sobie pies" (W. Bruce Cameron)O tej książce słyszał już chyba każdy, a wielu przeczytało ją więcej niż raz. Pozycja przez ponad rok nie schodziła z listy bestsellerów "Timesa" i doczekała się pięknej ekranizacji.

"Był sobie pies" nie jest zwykłą książką o psach. To niesamowita historia o zwierzaku o imieniu Bailey - bezdomnym psiaku, którego życie dobiega końca. Okazuje się jednak, że niedługo wraca on w nowym wcieleniu - już jako szczeniak Ethana, ośmioletniego chłopca. Po wielu latach przyjaźni pies umiera i ponownie wraca w nowym ciele - tym razem jednak ma on ważną misję.

Książki o psach - podpowiadamy jakie wybrać


"Hachiko. Pies, który czekał" (Lluís Prats)Jeśli interesuje cię ciekawa książka o psach dla dzieci, to musisz sięgnąć po kultową pozycję Lluísa Pratsa - lektura uczy empatii i mówi o sile wyjątkowej przyjaźni. Bohater książki - profesor Eisaburo Ueno - to "trudny" człowiek, który w swoim życiu kieruje się sztywnymi zasadami. Pewnego dnia spotyka jednak psa Hachiko. Ten niepozorny szczeniak pokaże poważnemu profesorowi, że w życiu są ważniejsze rzeczy niż zasady, a niepozorne drobiazgi przynoszą nam najwięcej szczęścia. Piękna, wzruszająca opowieść, którą każdy powinien przeczytać.

"Zew krwi" (Jack London)Bohaterem tej książki jest Back - pies, który prowadził beztroskie, bezpieczne życie u swojego kochającego pana - do czasu, aż został porwany i sprzedany. Zwierzę musi nie tylko przystosować się do trudnych warunków panujących na Alasce, ale również, za sprawą okrutnych doświadczeń, nauczyć się walczyć o swoje życie i przetrwanie. Czy uda mu się pokonać przeciwności losu? Wspaniała lektura i niesamowita, wciągająca akcja. Warto dodać, że niedawno ekranizacja powieści trafiła do kin - w roli głównej niezastąpiony Harrison Ford.

"Psiego najlepszego" (W. Bruce Cameron)W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć kolejnej książki o psach autorstwa W. Bruce Camerona. "Psiego najlepszego" to pogodna, pełna optymizmu opowieść, która zaczyna się od podrzucenia ciężarnej suczki pod drzwi pewnego mężczyzny. Mimo początkowej złości Josh Michaels przygarnia psa, a kiedy rodzi się pięć szczeniaczków - zwraca się o pomoc do lokalnego schroniska. Historia pełna miłości i bożonarodzeniowego klimatu. Warto przeczytać!

Książki o psach - podpowiadamy jakie wybrać


"O psie, który jeździł koleją" (Roman Pisarski)Jedna z najpiękniejszych książek o psach dla dzieci - wpisana do lektur obowiązkowych. To historia psa o imieniu Lampo - zwierzak wyróżniał się na tle innych, ponieważ potrafił jeździć koleją. Wspaniała opowieść o przyjaźni między człowiekiem a zwierzęciem oraz wnikliwy przegląd osobowości.

"Tropem zaginionych" (Susannah Charleson)To książka o psach, którą nie do końca można nazwać przygodową - nie ma tutaj fikcji literackiej. Niemniej treść wciąga i naprawdę trudno się od niej oderwać. "Tropem zaginionych" to autentyczna historia o życiu ratowników oraz pomagających im psów. Autorka opowiada nie tylko o wyzwaniach - takich jak szukanie zaginionych czy ciał - ale również o niezwykłych relacjach, które tworzą się między ratownikami i towarzyszącymi im zwierzakami. Pozycja zdecydowanie godna uwagi, choć należy przestrzec, że nie jest to książka o psach dla dzieci.

Książki o psach - poradnikiA może interesuje cię książka o psach, która pomaga w wychowaniu zwierzęcia i zrozumieniu jego potrzeb? Jeśli tak, to sięgnij po którąś z najwyżej ocenianych pozycji.

Książki o psach - podpowiadamy jakie wybrać


"Oczami psa. Co psy wiedzą, myślą, czują" (Alexandra Horowitz)To nie jest przewodnik tresury - jeśli takiego właśnie szukasz, to omiń ten akapit. Książka "Oczami psa" to pozycja, w której autorka skupia się na samym psie: jego emocjach, uczuciach i sposobach postrzegania świata. Dzięki lekturze łatwiej będzie ci zrozumieć, dlaczego twój pupil zachowuje się tak, a nie inaczej, co czuje w różnych sytuacjach i jak można mu pomóc być po prostu... szczęśliwszym. Mnóstwo przytoczonych badań to dodatkowy atut książki. Zdecydowanie warto mieć ją na półce.

"Szczenię doskonałe" (Gwen Bailey)Fantastyczna książka dla tych, którzy mają już w domu pociesznego szczeniaka, albo dla tych, którzy dopiero planują "powiększenie rodziny". Autorka opiera się na badaniach, dzięki czemu udaje jej się przedstawić najbardziej skuteczne sposoby na pokonanie typowych problemów związanych z okresem szczenięcym. Świetna lektura, która ułatwia początki i pozwala zrozumieć zachowania czworonoga. Jeśli więc interesuje cię takie "przedszkole dla szczeniąt" w formie książkowej, to sięgnij po "Szczenię doskonałe".

Książki o psach - gdzie kupisz je najtaniej?Marzy ci się gigantyczna księgarnia, oferująca tysiące książek w przystępnych cenach? Takie miejsce istnieje - to Ceneo.pl. W kategorii "księgarnia" znajdziesz niemal 2,5 miliona wydań - nie tylko papierowych, ale i elektronicznych. To zawsze duży wybór i wygodna porównywarka cen, dzięki której dokonasz najbardziej korzystnego zakupu.

Autor: Robert Wojtaś