pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 5981

Mieszkańcy Kobióra wybrali się na ryby. Zostali pouczeni

Świąteczny weekend dla pszczyńskich policjantów należał do wyjątkowo pracowitych. Mundurowi patrolowali przydzielone rejony i kontrolowali, czy wszyscy przestrzegają obowiązujące przepisy. W sobotę, spora część osób była zajęta pilnymi, przedświątecznymi sprawunkami. Znaleźli się jednak tacy, którzy pomimo obostrzeń wybrali się na ryby. Trójka młodzieńców tłumaczyła swój relaks nad stawem brakiem znanych im w tym zakresie ograniczeń i piękną pogodą.

Słoneczna pogoda w ciągu ostatnich dni zachęcała do wyjścia na świeże powietrze. Jak zauważyli pszczyńscy policjanci, większość mieszkańców nie dała się skusić i pozostała w domach. Znaleźli się jednak tacy, którzy pomimo wydanych zakazów w związku z pandemią, postanowili się zrelaksować. Tymi, którzy, jak twierdzili, nie zdawali sobie sprawy z powagi sytuacji i tym samym ryzyka zarażenia siebie oraz innych, okazali się trzej mieszkańcy Kobióra. Mężczyźni zostali pouczeni, po czym spakowali swój sprzęt wędkarski i rozeszli się do domów.

W przypadkach rażącego łamania obostrzeń i lekceważącego podejścia do obowiązujących zakazów trzeba liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi i karą grzywny. Funkcjonariusze apelują o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceń. Wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z koronawirusem. Nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa łączy się z narażaniem zdrowia i życia innych osób. Policjanci do odwołania będą prowadzić działania mogące zapobiec rozprzestrzenianiu się zakażenia, a w sytuacjach niestosowania się do nakazów i zakazów będą stanowczo reagować i egzekwować przestrzeganie przepisów.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.