Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3513

Ponad 69 tysięcy złotych na komputery dla szkół w gminie Suszec

Gmina Suszec pozyskała 69 730 złotych na zakup komputerów dla nauczycieli i uczniów z programu "Zdalna szkoła" finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Za tę kwotę uda się zakupić 19 laptopów.

Pszczyna ubiega się o dofinansowanie do zakupu komputerów dla uczniów
Gmina Suszec zakupi kilkanaście laptopów dla 18 potrzebujących uczniów i jednego nauczyciela · fot. UM Pszczyna


2 kwietnia Urząd Gminy złożył wniosek w ramach projektu "Zdalna szkoła", finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Celem programu jest zakup sprzętu komputerowego i pomoc uczniom oraz nauczycielom, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego realizację zdalnych lekcji w czasie epidemii.

Podanie spełniło wszystkie kryteria formalno-merytoryczne i 14 kwietnia gmina została poinformowana o pozytywnej ocenie wniosku. Za pozyskaną kwotę Urząd zakupi 19 laptopów. Nowe urządzenia zostaną rozdysponowane między 6 szkołami z gminy Suszec. Sprzęt na zasadach bezpłatnego użytkowania trafi do 18 uczniów ze szkół podstawowych oraz do jednego nauczyciela.

ar / pless.pl, źródło: UG Suszec

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.