Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2020
  • 16 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 11388

Nie zachowali należytej odległości - policjanci wypisali mandaty

Niewystarczająca odległość między osobami tłumaczona jest w najróżniejszy sposób. Pszczyńscy mundurowi usłyszeli od jednego z legitymowanych mężczyzn, że nikt nie zabroni mu przebywać tam, gdzie chce. Inny natomiast oświadczył, że czeka na znajomego i nikt mu tego nie zabroni. Stosunek do obowiązujących obostrzeń bywa więc różny. W znacznej większości pszczyńscy policjanci nie mają jednak zastrzeżeń.

Zdarzają się przypadki - i one są najczęstsze - kiedy osoby mają problem z zachowaniem obowiązujących 2 metrów. I tak, w czwartek, 9 kwietnia o godzinie 13.50 w Kobiórze, w rejonie jednego z tamtejszych sklepów, uwagę mundurowych zwróciło dwóch mężczyzn, którzy spożywając wysokoprocentowe trunki, znajdowali się bardzo blisko siebie. Zarówno 38-latek, jak i jego 40-letni kompan, odmówili przyjęcia mandatu.

Dzień wcześniej oraz w niedzielę, tj. 8 i 12 kwietnia mandat karny odebrał 48-letni mieszkaniec Pszczyny. Mężczyzna, pomimo kilkukrotnych upomnień, nie zachowywał należytej odległości pomiędzy osobami. 48-latek nie był w stanie zrozumieć, dlaczego nie może robić tego co chce. Oświadczył policjantom, że jest osobą wolną, nikt mu nie może niczego zabronić, chce spędzać czas razem ze swoimi znajomymi, a wcześniejsze pouczenia i mandaty mało go interesują.

Policjanci przypominają o obowiązujących ograniczeniach w przemieszczaniu się.

Ograniczenie dotyczy: przemieszczania się, podróżowania, przebywania w miejscach publicznych.

Na czym polega? Wychodzenie z domu powinno być ograniczone do absolutnego minimum, a odległość utrzymana od innych pieszych powinna wynosić co najmniej 2 metry.

Przemieszczać się możesz w przypadku:
  • dojazdu do i z pracy (dotyczy to także zakupu towarów i usług związanych z zawodową działalnością),
  • wolontariatu na rzecz walki z COVID-19 (dotyczy to pomocy osobom przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu),
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego (do czego zalicza się np., niezbędne zakupy, wykupienie lekarstw, wizyta u lekarza, opieka nad bliskimi).


Ważne! Przemieszczać się można jedynie w grupie do dwóch osób - jedynie rodziny są wyjęte spod tego ograniczenia i mogą poruszać się w większych grupach.

Ważne! 2 metry - minimalna odległość między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich.

Wyłączeni z tego obowiązku są:
  • rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
  • a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.