Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 6084

Pijany 26-latek jechał na urodziny siostry. Wpadł w ręce policji

Niedzielna przejażdżka samochodem 26-letniego gliwiczanina zapewne okaże się jego ostatnią w tym roku. Podczas kontroli drogowej okazało się bowiem, że młodzieniec przemierzał pszczyński odcinek "jedynki" mając w swoim organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Podróżował z pasażerami, o rok młodszym kolegą i 16-letnią mieszkanką pow. żywieckiego. Dane i tłumaczenia całej trójki znalazły się w policyjnych notatkach dotyczących naruszeń przepisów związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Było tuż przed 19.00, kiedy w Piasku na DK-1 kierowca Opla Corsy został zatrzymany do kontroli drogowej. Doświadczonych mundurowych zaniepokoił styl jazdy kierowcy. Nie pomylili się. Urządzenie pokazało 0,67 mg/l, co w przeliczeniu daje przeszło promil alkoholu w organizmie. Niepokojący jest fakt, że młody kierowca podróżował z dwójką pasażerów. Jak tłumaczył, jechał do Gliwic na urodziny siostry. Pozostali podróżujący potwierdzili tę wersję, dodając, że jechali na imprezę okolicznościową, bo, jak zaznaczył pasażer, nie ma przecież zakazu przemieszczania się po kraju.

Szczęśliwie, na miejsce nie dojechali, do tragedii na drodze również nie doszło, ponieważ nieodpowiedzialny użytkownik ruchu w porę został z niego wyeliminowany. 26-letni kierowca musiał pożegnać się ze swoim prawem jazdy, a już wkrótce o jego dalszym losie zdecyduje sąd i prokurator. Wszystkich natomiast czekają jeszcze konsekwencje prawne wynikające z naruszenia przepisów związanych z pandemią i obowiązującymi obostrzeniami dotyczącymi przemieszczenia się. Z pewnością, w dobie koronawirusa, udział w imprezie rodzinnej trudno będzie uznać za niezbędny do zaspokojenia potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.