pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2020
  • 16 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 7416

Do skrzynek pocztowych seniorów z Pawłowic trafiają maseczki ochronne

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Od 16 kwietnia do odwołania obowiązkowo zasłaniamy twarz i nos w miejscach publicznych. Gmina Pawłowice zakupiła ponad trzy tysiące wielorazowych maseczek ochronnych dla mieszkańców powyżej 60. roku życia, które od dziś są sukcesywnie dostarczane seniorom.

Do skrzynek pocztowych seniorów z Pawłowic trafią maseczki ochronne
Do skrzynek pocztowych seniorów z Pawłowic trafią maseczki ochronne · fot. UG Pawłowice


Maseczki trafiają do skrzynek pocztowych mieszkańców, a w ich dystrybucję zaangażowani są gońcy pocztowi i pracownicy urzędu gminy. W maseczki ochronne lub inną część odzieży, która zakryje usta i nos musi zaopatrzyć się każdy z nas.

Pamiętajmy, że żadna maseczka nie daje 100% bezpieczeństwa przed zakażeniem się wirusem, a jedynie jest dodatkowym zabezpieczeniem podczas wyjścia z domu np. do sklepu czy apteki. Maseczki jednorazowe po każdym użyciu należy umieścić w woreczku i wyrzucić do odpadów komunalnych. Maseczki wielokrotnego użytku służyć nam będą przez długi czas, ale musimy o nie odpowiednio zadbać. Pamiętajmy, że przed pierwszym użyciem trzeba je wyprać i wyprasować gorącym żelazkiem, a po każdym użyciu ponownie odpowiednio odkazić.

Maseczki są dostępne w aptekach, sklepach internetowych, szyją je również sami mieszkańcy.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj