pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2020
  • 15 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 8714

11,5 mln zł na wsparcie przedsiębiorców w powiecie pszczyńskim

Na wniosek Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznało środki na wsparcie pszczyńskich przedsiębiorców w związku z pandemią koronawirusa.

Przedsiębiorcy z powiatu pszczyńskiego ze względu na spadek obrotów w następstwie wystąpienia COVID-19 będą mogli uzyskać wsparcie w łącznej wysokości 11,5 mln zł.

- 1,5 mln zł chcemy przekazać mikroprzedsiębiorcom w formie pożyczek na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, natomiast 10 mln zł na sfinansowanie pozostałych instrumentów pomocowych - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Tzw. tarcza antykryzysowa zakłada cztery formy wsparcia, które realizują powiatowe urzędy pracy. Pszczyński PUP przyjmuje wnioski i wypłaca pożyczki mikroprzedsiębiorcom na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Do 10 kwietnia wpłynęło 429 wniosków o przyznanie tego wsparcia. - Do tej pory wypłaciliśmy 50 pożyczek. Bardzo dużo wniosków oczekuje na uzupełnienie ze strony wnioskodawców. Nasi pracownicy kontaktują się z pracodawcami telefonicznie, aby w trybie pilnym uzupełnili braki w złożonych wnioskach - mówi Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie.

Końcem obecnego tygodnia Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie planuje uruchomić nabór wniosków na pozostałe instrumenty pomocowe:
  • udzielenie dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną niezatrudniającego pracowników,
  • dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników danego przedsiębiorcy oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne - w przypadku mikro-, małych i średnich przedsiębiorców,
  • dofinansowania organizacji pozarządowej lub podmiotowi, o którym mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie części kosztów wynagrodzeń pracowników w rozumieniu art. 15g ust. 4 zdanie pierwsze, oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne.


Warto śledzić stronę internetową www.pszczyna.praca.gov.pl - tam pojawią się informacje o naborze wniosków.

Ze względu na realizację zadań związanych z tarczą antykryzysową dla przedsiębiorców z powiatu pszczyńskiego, Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie od 6 kwietnia wydłużył godziny pracy - od poniedziałku do czwartku pracuje od 7.00 do 20.00 natomiast w piątki od 7.00 do 18.00.

Jeżeli ktoś ma wątpliwości dotyczące wypełnienia wniosku, może skontaktować się telefonicznie pod nr tel. 32 210 27 29 lub mailowo: urzad@pszczyna.praca.gov.pl. W trudnym czasie epidemii koronawirusa urzędy w Polsce musiały wstrzymać bezpośrednie przyjmowanie klientów. Wnioski o przyznanie pomocy można złożyć drogą elektroniczną poprzez stronę praca.gov.pl z wykorzystaniem podpisu EPUAP lub w formie papierowej do skrzynki podawczej w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pszczynie.

Wszystkie druki oraz wnioski dotyczące pożyczki można pobrać ze strony internetowej PUP w Pszczynie: pszczyna.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza/pozyczka

Pakiet informacji o wsparciu dla przedsiębiorców: pszczyna.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza[b]

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.