pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 10198

137 osób w powiecie pszczyńskim w kwarantannie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Do tej pory (stan na 13 kwietnia, godz. 8.00) nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Liczba mieszkańców objętych kwarantanną wzrosła ze 128 do 137 (w 103 miejscach zamieszkania). 20 osób przebywa w kwarantannie na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych.

Grafika 13.04
fot. Powiat


Aktualnie brak jest mieszkańców powiatu pszczyńskiego przebywających w szpitalu z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Osoby zakażone lub z podejrzeniem zakażenia z terenu województwa, które nie wymagają hospitalizacji, a nie mogą poddać się izolacji w miejscu zamieszkania, przebywają w izolatorium w goczałkowickim uzdrowisku.

Przypominamy, że kwarantanna dotyczy osób zdrowych, o których wiadomo, że miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Obowiązkową kwarantanną objęte są także osoby wracające z zagranicy. Od 1 kwietnia kwarantanna została rozszerzona i podlegają jej także bliscy, mieszkający z osobą objętą kwarantanną.

Osoby objęte kwarantanną przez dwa tygodnie (liczone od chwili ostatniego kontaktu z zakażonym lub dnia powrotu z zagranicy) mają całkowity zakaz wychodzenia z domu - nawet gdy czują się dobrze i nie przejawiają żadnych objawów choroby. Dotyczy to również wizyt u lekarza, wyjść do sklepu, spacerów w psem. U osób odbywających kwarantannę zakazane są również odwiedziny.

Gdy takie osoby poczują się gorzej, szczególnie jeśli pojawi się gorączka, kaszel, problemy z oddychaniem, powinny natychmiast zawiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub obserwacyjno-zakaźnego szpitala.

plakat

ups / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj