pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3051

Gmina Miedźna zakupi 25 laptopów dla uczniów i nauczycieli

Gmina Miedźna uzyskała dofinansowanie w kwocie 79 989,75 zł w ramach Projektu Zdalna Szkoła - Wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

Operatorem programu jest Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Gmina w ramach programu zakupi 25 laptopów wraz z oprogramowaniem dla szkół z terenu Gminy Miedźna. Sprzęt zostanie udostępniony uczniom oraz nauczycielom, dzięki temu będą mogą realizować podstawę programową poprzez naukę zdalną w domu. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Od początku realizacji nauki zdalnej uczniowie zostali objęci wsparciem w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego. Szkoły bardzo szybko reagowały na potrzeby zgłaszane przez uczniów i nauczycieli, dzięki czemu już w pierwszych dniach realizacji kształcenia na odległość, udostępniono uczniom i nauczycielom 27 laptopów i 6 tabletów spośród sprzętu posiadanego przez szkoły.

BM / pless.pl, źródło: UG Miedźna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.