pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3740

Świąteczna akcja policji: dobre słowo dla walczących z koronawirusem

Nadchodzi Wielkanoc. W tym roku zupełnie inna niż zawsze. Na ten szczególny czas Śląska Policja zainicjowała na swojej facebookowej stronie akcję "Sami, nie znaczy samotni", w której można przekazywać słowa wsparcia i życzenia tym, którzy w te święta nie mogą być z najbliższymi: chorym, starszym, objętym kwarantanną, krewnym, ale też służbom walczącym na tzw. pierwszej linii - wszystkim tym, którym chcemy dodać otuchy i wywołać uśmiech na ich twarzach!

Wielkanoc 2020
W święta możemy być ze swoimi bliskimi dzięki komunikacji telefonicznej i internetowej · fot. Śląska Policja


Zachęcamy do wzięcia udziału w świątecznej akcji śląskiej policji. Podzielmy się wsparciem z tymi, którzy tego najbardziej potrzebują: osobami chorymi, starszymi, objętymi kwarantanną, samotnymi rodzinami oraz służbami walczącymi na tzw. pierwszej linii. Dodajmy otuchy wolontariuszom, pracownikom miejsc, dzięki którym mamy niezbędne rzeczy do przeżycia, oraz medykom i mundurowymi, którzy narażają życie, aby pomagać w walce z pandemią. Stwórzmy dla nich coś wyjątkowego! Inicjator akcji - śląska policja czeka na wasze życzenia, ciepłe słowa, filmy, fotografie, prace twórcze. Wszystko to, co sprawi, że na ich twarzach pojawi się uśmiech.

- W tym wyjątkowym czasie pozostańmy w domach, wdzięczni, że z domownikami możemy usiąść przy wielkanocnym stole. A naszym bliskim pokażmy, że o nich myślimy oraz jesteśmy z nimi mimo odległości i przeszkód. Odpowiedzialnie. Wykorzystajmy do tego m.in. telefony, komunikatory czy kamery - apelują policjanci.

Przyłączcie się do akcji i podzielcie się wsparciem! Wszystkie te gesty możecie umieszczać w komentarzach do postu "Sami , nie znaczy "samotni" na Facebooku Śląskiej Policji - www.facebook.com/SlaskaKWP/.

Nie zapomnijcie w komentarzu oznaczyć osoby lub placówki, którym dedykujecie wpis!

Loading...


Z tą trudną sytuacją możemy poradzić sobie tylko razem. To nie czas na spory, dysputy o słuszności poszczególnych działań i przekorne "nie" tam, gdzie ustalone zasady są konieczne dla naszego bezpieczeństwa. To czas na odpowiedzialność. Mamy moralny i prawny obowiązek zadbać o dobro nas wszystkich. Zróbmy to z potrzeby serca i z rozsądku, solidarni z tymi, którzy dziś za swoje zdrowie oraz życie swoich bliskich oddaliby wszystko. Niestety choroba zawsze zabiera to, co chce i kiedy chce. W jej obliczu często ludzie są bezradni. Nie dopuśćmy do tego. Tylko wspólnymi siłami, zachowując rozwagę, możemy odzyskać to, co dla nas najcenniejsze - spokój i poczucie bezpieczeństwa.

ar / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.