pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2187

Goczałkowice pomagają, szyjąc maseczki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

W tym trudnym czasie środki ochrony osobistej są niemal na wagę złota. Wiele osób pomaga pracownikom służby zdrowia szyjąc na przykład maseczki, które przekazywane są szpitalom czy innym placówkom medycznym. 130 maseczek ochronnych uszyły ostatnio pracownice GOSiR-u. W pomoc angażuje się też wielu innych mieszkańców gminy.

maseczki
Również w Goczałkowicach, jak w innych gminach powiatu pszczyńskiego, pełną parą idzie szycie maseczek · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


W ubiegłym tygodniu 130 maseczek ochronnych uszyły pracownice Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach. - Panie szyły maseczki przez 4 dni, dopóki mieliśmy materiał. Zwłaszcza gumki do maseczek, które teraz są trudno dostępne - mówi Radosław Jeleń, kierownik Ośrodka - w ostatnim dniu maszyna do szycia odmówiła posłuszeństwa. Teraz trafiła do naprawy - dodaje.

Uszyte w ten sposób maseczki zostały przekazane dwóm ośrodkom zdrowia - Helios-Med z Goczałkowic-Zdroju i Sanus z Pszczyny.

Także inni mieszkańcy naszej gminy chętnie angażują się w pomoc lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym. Kolejne osoby szyją maseczki, które przekazywane są potrzebującym - tym, którzy na co dzień walczą o nasze życie i zdrowie.

- Po raz kolejny mieszkańcy Goczałkowic pokazują, że mają wielkie serca. To niezwykle istotne zwłaszcza teraz, kiedy trwa walka z wirusem. Każda uszyta maseczka to bezcenna pomoc, dlatego dziękuję wszystkim, którzy bezinteresownie angażują się w ich przygotowanie - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice.

Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach prosi o kontakt osoby, które posiadają materiały (bawełna 100%) lub inne dodatki potrzebne do szycia maseczek - zostaną one przekazane dalej. Kontakt - tel. 32 210 70 88.

Działajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga

ar / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj