pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 4517

Potrzebujący uczniowie powiatowych szkół otrzymają laptopy do nauki

Powiat pszczyński pozyskał 100 tys. zł z programu "Zdalna szkoła" na zakup 60 laptopów, w tym 39 z mobilnym Internetem. Z urządzeń będą korzystać uczniowie oraz nauczyciele powiatowych szkół nie tylko w czasie epidemii.

Aby zapobiec rozpowszechnianiu się epidemii wystąpiła konieczność zamknięcia szkół i dostosowania sposobu nauczania do obecnych warunków. Nauczyciele prowadzą lekcje, wykorzystując mobilne programy i aplikacje, a uczniowie zamiast w szkolnych ławach, zasiadają przed monitorami komputerów. Nie wszyscy jednak mają takie możliwości.

- Kilkudziesięciu naszych uczniów nie ma dostępu do komputera. Kupimy 60 laptopów, w tym 39 z mobilnym dostępem do Internetu. Sprzęt zostanie wypożyczony uczniom oraz nauczycielom na czas zdalnej nauki. Chcielibyśmy, aby później mogły z niego skorzystać placówki - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Powiat pszczyński ubiegał się o maksymalne dofinansowanie na ten cel w kwocie 100 tys. zł ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. 8 kwietnia ministerstwo potwierdziło przyznanie grantu we wnioskowanej kwocie.

Sprzęt zostanie wypożyczony 55 uczniom oraz pięciu nauczycielom powiatowych placówek oświatowych: I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, Powiatowego Zespołu Szkół nr 1, Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli oraz Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.