pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 8 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 9396

Grupa Ratownicza HKR Pszczyna prężnie działa w czasie epidemii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Grupa Ratownicza HKR działa w okresie epidemii w trybie całodobowym. W ostatnich tygodniach odwiedziła około 100 miejsc, w których była potrzebna pomoc. Czym dokładnie się zajmuje?

HKR Pszczyna w czasie epidemii bez przerwy pozostaje w stanie gotowości - 04.2020 · fot. HKR Pszczyna


Harcerski Klub Ratowniczy (HKR) to społeczna organizacja ratownicza, działająca w strukturach Związku Harcerstwa Polskiego. Pszczyńska grupa ratownicza profilowana jest w dwóch kierunkach - ratownictwo oraz ratownictwo wodne. W okresie epidemii na różne sposoby pomaga potrzebującym z powiatu pszczyńskiego.

Grupa dyżuruje nieprzerwanie od 24 dni przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W systemie zmianowym dyżury pełni 11 ratowników. To od początku trwania epidemii ponad 600 godzin w stanie gotowości! Grupa odwiedziła w ostatnich tygodniach około 100 miejsc, w których była potrzebna pomoc. Odebrała 121 telefonów i przejechała łącznie 876 kilometrów.

HKR dysponuje własną karetką pogotowia. Stale kontroluje stan zdrowia u 10 osób. 42 razy grupa udzieliła pomocy socjalno-bytowej seniorom (zakupy, dowóz ciepłego posiłku, nadanie korespondencji, itp.). Wykonała 2 pilne transporty medyczne i przekazała maseczki różnego typu dla stacji pogotowia ratunkowego w Pszczynie.

Ratownicy oferują pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują. Pełniona przez nich służba ma charakter wolontaryjny - nie pobierają żadnych opłat ani wynagrodzeń za wykonaną pracę. Grupa koordynuje działania z działaniami innych drużyn harcerskich.

HKR Pszczyna dziękuje za pomoc wszystkim, dzięki którym może pomagać, a są to między innymi Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego, radny Arkadiusz Gardiasz oraz firma Dynamic.

Działajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga

ar / pless.pl
źródło: Grupa Ratownicza HKR Pszczyna / Facebook

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj