pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 11787

[WIDEO] Najprostsza maseczka świata, którą wykona każdy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Jak wykonać maseczkę bez wydawania pieniędzy, z materiałów dostępnych w domu, a nawet bez szycia? Ochotnicza Straż Pożarna z Woli postanowiła dać przepis w filmiku instruktażowym.

Loading...


Wystarczy kawałek bawełnianego materiału i gumki recepturki. Tę maseczkę wykonamy bez użycia igły i nici!

Jak podkreślają pomysłodawcy, jest to zwykła maseczka (bez specjalnych filtrów), która nie chroni przed wnikaniem wirusa i przed zachorowaniem, ale zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania wirusów i bakterii z organizmu osoby, która ją nosi. Zmniejsza także ilość drobnoustrojów wnikających do organizmu.

Nie jest w przypadku maseczek bez filtra najważniejsze, czy są one wykonane profesjonalnie, czy własnoręcznie z posiadanej tkaniny. Może to być bawełna lub inny materiał umożliwiający oddychanie, który można prać w pralce. Można wykorzystać szalik, czy apaszkę. Ważne, aby maseczkę po każdym użyciu wyprać z użyciem środków piorących i wyprasować.

OSP Wola zachęca także do noszenia okularów przeciwsłonecznych w czasie epidemii. Nie chronią one przed zachorowaniem, ale ograniczają dotykanie okolicy oczu, tworząc osłonę przed bezpośrednim kontaktem ze strumieniem powietrza, podobnie jak przyłbica.

Działajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga

ar / pless.pl, źródło: OSP Wola

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj