pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 8 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3784

Środki ochrony osobistej dla Domów Pomocy Społecznej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "DPS Pszczyna" podaj

Na terenie powiatu pszczyńskiego działają dwa Domy Pomocy Społecznej - w Pszczynie oraz w Pielgrzymowicach. Powiat pszczyński dostarczył podopiecznym oraz pracownikom środki ochrony osobistej.

Reklama

Rękawiczki jednorazowe
Wsparcie dla Domów Pomocy Społecznej · fot. Powiat


- Staramy się zaspokoić potrzeby domów pomocy społecznej w środki ochrony osobistej dla mieszkańców, jak również pracowników. Płyną one z różnych źródeł i zdecydowanie uzupełniają to, co otrzymaliśmy z Agencji Rezerw Materiałowych, która przekazała dla naszych dwóch DPS-ów 8 sztuk płynów do dezynfekcji oraz 20 sztuk maseczek trójwarstwowych - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Do Domów Pomocy Społecznej w Pszczynie i Pielgrzymowicach trafiło właśnie wsparcie przekazane przez powiat pszczyński: kilkaset maseczek bawełnianych, uszytych przez mieszkanki z materiałów zakupionych przez starostwo, 1600 jednorazowych rękawiczek przekazanych przez suszeckiego przedsiębiorcę, 30 przyłbic przekazanych przez firmę Trix Studio oraz płyn do dezynfekcji.

Siostra Lidia
Wsparcie dla Domów Pomocy Społecznej · fot. Powiat


- To duży zapas środków ochrony osobistej i dezynfekcyjnych, za co bardzo dziękuję. To dla nas bardzo duża pomoc - mówi siostra Lidia, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie i podkreśla, że podopieczni przyzwyczaili się już do nowych, rygorystycznych zasad, które wprowadzono w ośrodku.

DPS Pielgrzymowice
Wsparcie dla Domów Pomocy Społecznej · fot. Powiat


Wsparcie oferują także kolejni pszczyńscy przedsiębiorcy oraz stowarzyszenia. Zostanie ono skierowane również do Uzdrowiska w Goczałkowicach-Zdroju, gdzie w ubiegłym tygodniu zostało utworzone izolatorium dla osób zakażonych, które nie muszą przebywać w szpitalu.

BM / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

DPS Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "DPS Pszczyna" podaj