Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2216

[FOTO] Dodatkowe pojazdy i dezynfekcja autobusów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Nawet w tak trudnej sytuacji, część osób musi dotrzeć m.in. do pracy. MZK gwarantuje transport i dla bezpieczeństwa pasażerów podstawia dodatkowe autobusy.

Dodatkowe pojazdy i dezynfekcja autobusów, by ułatwić dojazd do pracy · fot. MZK Jastrzębie-Zdrój


W obecnej sytuacji Międzygminny Związek Komunikacji nie rezygnuje z realizacji połączeń ważnych dla mieszkańców. Przeciwnie, w związku z ograniczeniami (liczba pasażerów nie może przekroczyć połowy miejsc siedzących) podstawiane są dodatkowe autobusy mimo dodatkowych kosztów.

MZK bardzo szybko dostosowało się do wymogów stawianych organizatorom komunikacji zbiorowej na czas epidemii. Już kilka tygodni temu, dzięki dobrej współpracy z firmami przewozowymi, rozpoczęto dodatkową dezynfekcję autobusów ze szczególnym uwzględnieniem m.in. poręczy, uchwytów i kasowników. Wzmożono kontrole czystości autobusów, a także podjęto szereg działań zmierzających do ochrony zarówno pasażerów jak i kierowców. Wstrzymano m.in. sprzedaż biletów w autobusie i wyznaczono w pojazdach strefy bezpieczeństwa. Na słowa uznania zasługują tutaj szczególnie kierowcy i firmy przewozowe, które świadczą usługi na rzecz MZK.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.