pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 4627

Strażnicy miejscy patrolują gminę i pomagają potrzebującym

Każdego dnia strażnicy miejscy pomagają mieszkańcom Pszczyny, między innymi dostarczając potrzebującym posiłki. Wspólnie z policjantami prowadzą również patrole na terenie gminy, weryfikując czy nie dochodzi do zgromadzeń i nieuzasadnionego przebywania w większych grupach.

Strażnicy miejscy patrolują gminę i pomagają potrzebującym
Strażnicy miejscy patrolują gminę i pomagają potrzebującym · fot. UM Pszczyna


Na początku miesiąca straż miejska w całym kraju przeszła pod bezpośredni nadzór policji. W Pszczynie współpraca obu jednostek od dawna układa się bardzo dobrze, co przekłada się na bezpieczeństwo mieszkańców. Teraz, w związku z epidemią koronawirusa, zakres podejmowanych czynności został zwiększony o kolejne zadania.

Strażnicy razem z policjantami z Komendy Powiatowej Policji codziennie organizują patrole na terenie gminy. Szczególnej obserwacji podlega park, który sprawdzany jest do późnych godzin wieczornych.

- Apelujemy do mieszkańców Pszczyny, aby z parku korzystać wyłącznie wtedy, kiedy tędy przebiega droga z domu do sklepu lub apteki. Wszelkie inne zachowania w postaci biegania lub jazdy na rowerze, rolkach czy wrotkach są zabronione. Prosimy również, aby nie przesiadywać na ławkach - zwraca się do pszczynian komendant Artur Krzyżaniak.

Patrole strażników miejskich kierowane są też do kontrolowania zbiornika Łąka oraz terenów ogródków działkowych w Pszczynie i w Łące. W razie potrzeby, w porozumieniu z policją prowadzona jest kontrola osób objętych kwarantanną.

Również każdego dnia do godziny 15.00 strażnicy wspierają mieszkańców naszych osiedli i sołectw, dostarczając posiłki dla potrzebujących. Z kolei osoby bezdomne, które przebywają na terenie gminy, od strażników otrzymują papierowe broszury z informacją gdzie znajdą pomoc i co powinny zrobić. Straż miejska jest w stałym kontakcie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz noclegowniami w Czechowicach-Dziedzicach i Rybniku.

Strażnicy prowadzą też 24-godzinny dyżur oraz monitoring miasta. Wszelkie zgłoszenia są przyjmowane pod czynnym całodobowo numerem telefonu (32) 210-28-50.

Działajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.