pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 19394

Wypadek z udziałem motocykla w Jankowicach. Ranny motocyklista

W poniedziałek, 6 kwietnia około godziny 16:15 na ul. Żubrów w Jankowicach doszło do wypadku drogowego z udziałem motocykla i samochodu osobowego. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Kierowcy musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 47-letni mieszkaniec Oświęcimia, który kierował Hondą Civic jechał w kierunku Międzyrzecza i z niewiadomych przyczyn skręcił w lewo, zderzając się z 58-letnim kierowcą motocykla marki Kawasaki (mieszkańcem Bierunia).

W działaniach ratunkowych brali udział strażacy z JRG PSP Pszczyna, lokalne jednostki OSP i naziemny zespół ratownictwa medycznego wspierany przez załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik 4).

Poszkodowany kierowca jednośladu trafił drogą powietrzną do Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, choć początkowo sytuacja zapowiadała się znacznie gorzej. Jak udało nam się dowiedzieć 58-latek doznał złamania przedramienia i ogólnych potłuczeń ciała. Będzie teraz musiał przejść szereg badań, by wykluczyć inne urazy.

W toku czynności wyszło na jaw, że kierowca Hondy Civic nie posiadał prawa jazdy. Droga była zablokowana przeszło godzinę. Utrudnienia finalnie zakończyły się dopiero około godziny 18:30. Policjanci prowadzą dalsze czynności w sprawie wypadku drogowego, którego finał będzie miał miejsce w sądzie.

sid / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.