pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 32805

Dentystka z Pszczyny walczy z rakiem. Potrzebny drogi lek

Fundacja Alivia wspierająca chorych na nowotwory prowadzi zbiórkę na leczenie Agnieszki Antes-Kuligi, lekarz stomatolog z Pszczyny, która zmaga się z nowotworem złośliwym jajnika. Potrzebny jest nierefundowany lek. Miesięczny koszt terapii to 20 tysięcy złotych.

Agnieszka Antes-Kuliga
Agnieszka Antes-Kuliga, dentystka z Pszczyny, walczy z nowotworem · fot. archiwum prywatne


Agnieszka Antes-Kuliga, lekarz stomatolog znany w środowisku jako osoba nie odmawiająca nikomu pomocy, sama potrzebuje teraz wsparcia. Walczy z nowotworem złośliwym jajnika. Od dłuższego czasu nie jest w stanie pracować. Wobec przyjętych przez NFZ kryteriów nie zalicza się do grupy osób, które mogą liczyć na refundację. Lek ten jest refundowany przez NFZ wyłącznie w przypadku pacjentek ze stwierdzoną mutacją genu BRCA. Kwota, którą otrzymuje w ramach miesięcznego zasiłku L4, wynosi 1500 zł, a koszt miesięcznej kuracji lekiem Olaparib przekracza obecnie 20 tysięcy złotych.

Celem zbiórki Fundacji jest zebranie środków na zakup leku Olaparib, dającego szansę na wyleczenie, bądź przedłużenie życia w przypadku osób dotkniętych nowotworem jajnika.

Darowizny na rzecz leczenia Agnieszki Antes-Kuligi można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu poprzez stronę zbiórki Fundacji Alivia: skarbonka.alivia.org.pl/agnieszka-antes-kuliga

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.