pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 4620

III stopień zagrożenia pożarowego na terenie Nadleśnictwa Kobiór

Na terenie całego Nadleśnictwa Kobiór obowiązuje trzeci - najwyższy, stopień zagrożenia pożarowego. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie oraz Nadleśnictwo Kobiór apelują o rozwagę i ostrożność w lasach.

pożar w lesie w Kobiórze
III stopień zagrożenia pożarowego na terenie Nadleśnictwa Kobiór · fot. OSP Piasek


Ściółka leśna w niektórych miejscach ma wilgotność poniżej 10 proc. W takich warunkach bardzo łatwo można wywołać pożar. Niestety to człowiek w większości przypadków powoduje jego powstanie. W związku z zaistniałą sytuacją, strażacy oraz leśnicy proszą o rozwagę oraz ostrożność podczas przebywania w lasach i ich bezpośrednim sąsiedztwie. Przypominają ponadto, że używanie otwartego ognia w lesie i w odległości do 100 m od lasu jest zabronione.

Aktualne zagrożenie pożarowe można sprawdzić na stronie bazapozarow.ibles.pl/zagrozenie. Jeśli zauważysz pożar lub inne zagrożenie dzwoń pod 998 lub 112.

- Strażacy ciągle wyjeżdżają do gaszenia pożarów traw i nieużytków - sygnalizuje mł. bryg. Mateusz Caputa i podaje przykład ze środy, 1 kwietnia, kiedy paląca się sucha trawa w Kobiórze, omal nie doprowadziła do poważnego w skutkach pożaru lasu.

Loading...

BM / pless.pl, źródło: KP PSP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.