pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2020
  • 8 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 7035

Pszczyna pozyskała 100 tysięcy złotych na komputery dla szkół

Pszczyna pozyskała dofinansowanie w kwocie 100 tysięcy złotych na zakup komputerów. Niezbędny do pracy sprzęt otrzymają uczniowie wszystkich zarządzanych przez gminę szkół.

Pszczyna ubiega się o dofinansowanie do zakupu komputerów dla uczniów
Pszczyna ubiega się o dofinansowanie do zakupu komputerów dla uczniów · fot. UM Pszczyna


Na początku kwietnia Urząd Miejski w Pszczynie złożył wniosek w ramach projektu "Zdalna szkoła", finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju. Celem programu jest zakup sprzętu komputerowego i pomoc uczniom oraz nauczycielom w okresie kwarantanny oraz po jej zakończeniu.

Pszczyna ubiegała się o grant w kwocie 100 tysięcy złotych. To maksymalna wysokość dofinansowania, o którą w ramach ww. programu starać mogą się gminy. Podanie spełniło wszystkie kryteria formalno-merytoryczne i 6 kwietnia Urząd Miejski został poinformowany o pozytywnej ocenie wniosku.

Za pozyskaną kwotę gmina zakupi 40 laptopów. Nowe urządzenia zostaną rozdysponowane między 19 szkołami z gminy Pszczyna. Sprzęt na zasadach bezpłatnego użytkowania trafi do 38 uczniów ze szkół podstawowych oraz do dwóch nauczycieli.

Aktualnie gmina przygotowuje się do ogłoszenia procedury udzielenia zamówienia publicznego.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.