Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 5567

Urząd Pracy przyjmuje wnioski o wsparcie dla przedsiębiorców

Pierwsza pomoc w ramach tzw. tarczy antykryzysowej trafia do przedsiębiorców z terenu powiatu pszczyńskiego. W tym tygodniu uruchomione zostaną kolejne instrumenty pomocowe. Powiatowy Urząd Pracy wydłuża godziny pracy, by sprawnie pomóc przedsiębiorcom.

Zgodnie z ustawą o tzw. tarczy antykryzysowej, przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania z dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne.

Dofinansowanie może być przyznane tylko mikroprzedsiębiorcom, małym oraz średnim przedsiębiorcom. Przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania z kilku instrumentów pomocowych:
  • niskoprocentowych pożyczek do 5 tys. zł dla mikroprzedsiębiorców
  • dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne,
  • dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej przedsiębiorcy będącego osoba fizyczną niezatrudniającą pracowników,
  • dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników zatrudnionych przez organizacje pozarządowe oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dn. 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne, w przypadku spadku przychodów1).


W powiecie pszczyńskim jest ok. 12 tysięcy przedsiębiorstw, z czego aż 11,5 tys. mikroprzedsiębiorstw zatrudniających do 9 pracowników. Zainteresowanie pomocą ze strony pracodawców jest duże. - Przyjmujemy wnioski i wypłacamy pierwsze jednorazowe pożyczki dla mikroprzedsiębiorców na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Świadczenia wypłacane są bardzo szybko. Jeżeli ktoś z Państwa ma wątpliwości dotyczące wypełnienia wniosku, prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 32 210 27 29 lub o ewentualne pytania w formie mailowej: urzad@pszczyna.praca.gov.pl - mówi Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor Powiatowego urzędu Pracy w Pszczynie. I dodaje, że już w tym tygodniu ruszy nabór wniosków na kolejne po pożyczkach formy wsparcia. - Pracodawcy mogą korzystać zarówno z naszych instrumentów, jak i wsparcia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - dodaje dyrektor PUP.

W trudnym czasie epidemii koronawirusa urzędy w Polsce musiały wstrzymać bezpośrednie przyjmowanie klientów. Wszystkie wnioski o przyznanie pomocy można jednak złożyć online, a jeżeli ktoś nie posiada podpisu elektronicznego - złożyć je do skrzynki w Powiatowym Urzędzie Pracy wraz z niezbędnymi załącznikami.

- Przed Powiatowym Urzędem Pracy stoi teraz ważne zadanie do wykonania. Dlatego zapadła decyzja o wydłużeniu godzin pracy. Od przyszłego tygodnia PUP będzie pracować od poniedziałku do czwartku do godz. 20.00 oraz w piątki do godz. 18.00, by sprawnie zweryfikować wnioski i przyznać wsparcie naszym pracodawcom i samozatrudnionym - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Druki oraz wnioski dotyczące pożyczki na stronie PUP Pszczyna:

Pakiet informacji o wsparciu dla przedsiębiorców:


Strony rządowe oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych:


PUP Pszczyna
fot. Powiat

ups / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.