pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 6892

Nowy cykl wirtualnych spacerów po zakamarkach pszczyńskiego zamku

Przyjmij sztukę w swoim domu! Rusza nowy cykl wirtualnych spacerów wideo po Muzeum Zamkowym w Pszczynie pod nazwą "Zobacz moje muzeum". Zapowiedź cyklu przygotował dyrektor muzeum, Maciej Kluss, a pierwszy odcinek od 4 kwietnia można oglądać na zamkowym kanale YouTube.Kolejne odcinki będą publikowane na kanale YouTube Muzeum Zamkowego. Będą to materiały na temat historii miejsca, ludzi i arcydzieł z bogatej kolekcji muzeum. Dyrektor zapewnia, że pojawi się wiele niespodzianek!

- Ponieważ nie chcielibyśmy, aby państwo o nas zapomnieli, postanowiliśmy w czasie, kiedy nie można fizycznie znaleźć się w muzeum, zaprezentować te wnętrza, jakie państwo na co dzień możecie zwiedzać, jak i te, których nie udostępniamy. W ciągu kolejnych dni pracownicy Muzeum Zamkowego przybliżą państwu te ciekawe miejsca. Będziemy widoczni przede wszystkim na stronie internetowej muzeum i w mediach społecznościowych - mówi Maciej Kluss.

Pierwszy odcinek cyklu ukazał się już w sobotę, 4 kwietnia:


Zachęcamy także do odwiedzenia zakładki "Recepta na wiedzę" na stronie muzeum: www.zamek-pszczyna.pl/dzialalnosc_muzeum/Recepta_na_wiedze, gdzie znajdziemy artykuły takie jak: O higienie w arystokratycznej rezydencji, Jak arystokratyczne rezydencje broniły się przed pożarem, "The Blue Boy", czyli historia "niebieskiego chłopca, Rafał Malczewski "Pejzaż górski", Księżna Daisy von Pless Królową Saby, Malarskie pasje pułkownika Williama Cornwallisa-Westa, Gerydon w formie "Murzynki" - z cyklu ulubione obiekty pracowników Muzeum.

Na razie wiadomo, że Muzeum, tak jak inne instytucje kultury, będzie nieczynne do końca kwietnia. Ponowne otwarcie placówek zależy od sytuacji epidemicznej w kraju. Warto więc przejść na internetową formę życia kulturalnego.

Link do kanału Zamku na YouTube - kliknij tutaj.

ar / pless.pl, źródło: Muzeum Zamkowe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.