pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2020
  • 6 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 7721

Mieszkańcy gminy Pszczyna uszyli już ponad 2 tysiące maseczek!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Inicjatywę szycia maseczek na terenie gminy Pszczyna rozpoczęły dwie osoby: Katarzyna Wyroba oraz Joanna Skrzypczyk. Z każdym dniem chętnych przybywa, a co za tym idzie, przybywa maseczek. Uszyto już ponad 2 tysiące sztuk! W akcję zaangażowało się już ponad dwieście osób! Do akcji włączyło się wiele szkół oraz urząd miejski. Maseczki trafią nie tylko do szpitali.

maseczki
Maseczki powstają z bawełny, jaka tylko jest dostępna na rynku · fot. UM Pszczyna


W pierwszych dniach chęć pomocy zgłosiły Szkoła Podstawowa nr 6 oraz Przedszkole Publiczne nr 21 z Pszczyny. W kolejnych dniach dołączyły placówki z Rudołtowic, Łąki, Piasku, Brzeźc, Wisły Małej, Czarkowa, Studzionki, Starej Wsi, a także z Pszczyny (SP1 i SP2).

Efekt prac to ponad 2 tys. maseczek, które już zostały rozdysponowane. W najbliższych dniach koordynatorki akcji spodziewają się kolejnych dwóch tysięcy. To oczywiście nie koniec. Tym bardziej, że sporo materiału trafia od darczyńców. Do akcji włączył się Urząd Miejski.

- Gmina Pszczyna zakupiła 500 m bieżących materiału, z którego uszyte zostanie ok. 9 tys. maseczek - wymienia Joanna Skrzypczyk, która wskazała na miejsca, do których zawieziono maseczki. Wśród nich jest oczywiście pszczyński szpital, przychodnie, sklepy i wiele instytucji. Maseczki trafiły także do Wrocławia, Katowic i Sosnowca na Oddziały Intensywnej Opieki Medycznej, a także do służb mundurowych. Obecnie szyte są małe maseczki na oddziały onkologiczne, które pojadą do dziecięcego szpitala.

- To dla nas wszystkich bardzo trudny okres. Jestem pod ogromnym wrażeniem wrażliwości, ofiarności i zaangażowania naszych mieszkańców. Widząc takich ludzi rozpiera mnie duma, że razem tworzymy naszą lokalną społeczność - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol.

Działajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj