pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 6266

Informacja wójta gm. Goczałkowice-Zdrój ws. utworzenia izolatorium

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

W piątek, 3 kwietnia wójt gminy Goczałkowice-Zdrój wydała komunikat dotyczący utworzenia izolatorium na terenie Uzdrowiska.

Informacja wójta gminy Goczałkowice-Zdrój

Szanowni mieszkańcy,

Rozumiem Państwa obawy związane z faktem, że decyzją wojewody śląskiego na terenie Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój (którego właścicielem jest Województwo Śląskie) funkcjonować ma izolatorium dla osób zarażonych koronawirusem lub z podejrzeniem zarażenia. Jako Urząd Gminy zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym. Taka była decyzja wojewody, który - co przypominam - nie konsultował jej z nami, władzami samorządowymi.

Wojewoda podjął ją na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z 26 marca br. w sprawie standardu organizacyjnego opieki w izolatoriach. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa mamy trudną sytuację w kraju i nie tylko. To powoduje konieczność podejmowania niełatwych, nagłych decyzji, z którymi nie zawsze musimy się zgadzać, i które mogą budzić nasze obawy.

W obecnej sytuacji najważniejsze są dla nas: maksymalne zabezpieczenie i ochrona personelu uzdrowiska oraz mieszkańców Goczałkowic, a także rzetelna informacja na temat izolatorium.

W rozmowie z prezesem uzdrowiska zwróciłam uwagę na konieczność zapewnienia dostatecznej ilości środków ochrony osobistej. Prezes zapewnił, że takie środki zostały zabezpieczone. Uzyskałam informację, że personel nie będzie miał bezpośredniego kontaktu z chorymi. Poprosiłam też odpowiednie służby wojewody o przeprowadzanie dezynfekcji budynków uzdrowiska, ścieżek parkowych, terenów sąsiadujących, a także zastosowanie szczególnych środków ostrożności przy wywozie odpadów pochodzących z izolatorium. Na temat bezpieczeństwa mieszkańców Goczałkowic rozmawiałam też z Komendantem Powiatowym Policji w Pszczynie. Zapewnił mnie, że na terenie gminy zwiększona zostanie liczba patroli policji. Teren zabezpieczać będą też przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej.

Druga ważna dla nas kwestia to rzetelne informowanie o funkcjonowaniu izolatorium i wprowadzonych środkach ostrożności. Chcę, żebyście Państwo, mieszkańcy mieli możliwie jak najszerszy obraz tego, co będzie się działo w naszej miejscowości, często w sąsiedztwie naszych domów. Dlatego poprosiłam prezesa uzdrowiska o przekazanie szczegółowych informacji na temat izolatorium. Na tej podstawie przygotowaliśmy informację, która jest dostępna na stronie internetowej Urzędu Gminy. Czekamy również na informacje ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz katowickiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jak tylko uzyskamy nowe informacje na temat izolatorium na terenie naszej gminy, będziemy je publikowali na stronie internetowej Urzędu Gminy oraz na Facebooku. Zapewniam, że trafi do Państwa aktualna i rzetelna informacja.

Do tej pory w gminie Goczałkowice-Zdrój nie odnotowano żadnych przypadków zarażenia koronawirusem. To także dzięki Państwa odpowiedzialnej postawie. Bo pamiętajmy, że w dużej mierze od nas samych zależy, w jaki sposób wirus będzie się rozprzestrzeniał. Najważniejsze obecnie to przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych oraz ograniczeń wprowadzonych przez rząd. Do absolutnego minimum ograniczmy wyjścia z domów. Wychodźmy tylko wtedy, kiedy jest to naprawdę konieczne, jednocześnie pamiętając o zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Dbajmy o naszą higienę. Proszę też o to, żeby nie korzystać z plenerowych obiektów gminnych. Stosowanie tych zaleceń pomoże ochronić nas przed koronawirusem. Zróbmy to dla siebie i dla naszych bliskich.

Życzę dużo zdrowia,


Gabriela Placha,
Wójt Gminy Goczałkowice-Zdrój

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj