pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 7501

Powiat wesprze zakup aparatury do szybkiego wykonywania testów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Powiat pszczyński zamierza wesprzeć zakup aparatury diagnostycznej do szybkiego wykonywania testów na obecność koronawirusa z przeznaczeniem na wyposażenie Szpitala Specjalistycznego Megrez Sp. z o.o. To najbliżej zlokalizowany szpital zakaźny.

- Widzimy głęboki sens w tym, żeby zakupić aparaturę, dzięki której będzie możliwość wykonywania szybkich testów na koronawirusa. Szpital Megrez w Tychach to najbliżej zlokalizowany szpital zakaźny, do którego mogą trafiać pacjenci z powiatu pszczyńskiego. Cieszy mnie ta samorządowa solidarność, ponieważ decyzja o wspólnym zakupie aparatury zapadła szybko wśród samorządowców z okolicznych gmin i powiatów - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca zwiększenie ilości testów, tak, by przeprowadzać je u każdego podejrzanego o zakażenie. Kiedy aparatura pojawi się w Tychach, nie trzeba będzie wysyłać próbek do oddalonych laboratoriów. Dzięki temu sprawniej będzie można diagnozować i leczyć mieszkańców regionu.

Powiat pszczyński planuje przeznaczyć na zakup sprzętu 30 tys. zł. Środki zadeklarowały już m.in. powiat bieruńsko-lędziński oraz jego gminy. Koszt zakupu urządzenia wynosi ponad 500 tys. zł. - Jako Zarząd Powiatu Pszczyńskiego jesteśmy po rozmowie z prezydium Rady Powiatu i będziemy rekomendować radnym pomoc w zakupie tego sprzętu. Postaramy się szybko przekazać te pieniądze - dodaje starosta Barbara Bandoła.

Urządzenie do wykonywania badań na koronawirusa trafi także do Szpitala Śląskiego w Cieszynie dzięki współpracy powiatu cieszyńskiego oraz okolicznych samorządów.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj