pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 4987

Do końca września sala gimnastyczna w Porębie ma być gotowa

Pod koniec marca urzędnicy udali się na budowę sali gimnastycznej w Porębie. Jak widać wystarczyło kilka miesięcy, żeby obiekt został "zamknięty". Inwestycja powinna być gotowa do 30 września 2020 roku.

Trwa budowa sali gimnastycznej w Porębie
Trwa budowa sali gimnastycznej w Porębie - 03.2020 · fot. UM Pszczyna


- Obecnie nie mamy żadnych sygnałów, żeby termin był zagrożony. Być może pojawią się opóźnienia w pracach związanych z przebudową stadionu miejskiego. Musimy jednak być gotowi na takie scenariusze. Nie mieliśmy wcześniej podobnych doświadczeń. Obecnie priorytetem jest zdrowie mieszkańców i pracowników na budowach - informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Inwestycja będzie obejmowała budowę sali gimnastycznej wraz z szatniami i pomieszczeniami sanitarnymi, magazynem sprzętu i kotłownią połączone przejściem z częścią istniejącą szkoły. Inwestycja obejmuje również rozbudowę istniejących ciągów pieszo-jezdnych.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki - środki Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska - Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej. Gmina Pszczyna uzyskała dotację w wysokości 989 700 zł. Koszt inwestycji wynosi 3 075 000 zł.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.