pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2020
  • 9 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 8669

16 laptopów, 5 tabletów i 5 drukarek dla uczniów i nauczycieli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach" podaj

1 kwietnia gmina złożyła wniosek o przyznanie grantu na projekt wspomagający szkoły w organizacji kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość "Zdalna szkoła". Wnioskiem objęto Szkołę Podstawową nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju oraz CETiR Niepubliczną Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi.

Wniosek został pozytywnie rozpatrzony, dzięki czemu gmina otrzyma dofinansowanie w wysokości 59 tys. 600 zł. - Dzięki tym środkom do uczniów i nauczycieli trafi 16 laptopów wraz z oprogramowaniem, 5 tabletów oraz 5 drukarek. Wniosek obejmował też koszty ubezpieczenia sprzętu oraz koszty dostępu do Internetu. Zdecydowaliśmy się na udział w projekcie, żeby pomóc tym osobom, które ze względu na brak odpowiedniego sprzętu mają problemy z kształceniem na odległość - tłumaczy Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Ze sprzętu skorzysta 8 nauczycieli i 13 uczniów. W czwartek, 9 kwietnia podpisana zostanie umowa o dofinansowanie. Tego dnia do Szkoły Podstawowej nr 1 trafi 15 laptopów wraz z oprogramowaniem.

Sprzęt został zakupiony ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś I Powszechny dostęp do szybkiego internetu, Działanie 1.1. Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach, w ramach grantu "Zdalna szkoła".

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach" podaj