Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

 • 2 kwietnia 2020
 • 9 kwietnia 2020
 • wyświetleń: 46493

Aktualne godziny otwarcia pszczyńskich sklepów i marketów!

W jakich godzinach są teraz otwarte pszczyńskie sklepy, a także markety na terenie powiatu pszczyńskiego? Jakie wprowadzono ograniczenia dla bezpieczeństwa? Czy można płacić w nich gotówką? Odpowiedzi na te pytania możecie znaleźć w naszej nowej bazie firm, w której zamieszczamy bezpłatne prezentacje sklepów.

kolejka, koronawirus
Wieczorna kolejka przed pszczyńskim Lidlem - 04.04.2020 · fot. pless.pl


W bazie znajdują się już informacje o pszczyńskich marketach (Lidl, Biedronka, Kaufland, Tesco, Intermarche, Carefour). Informacje o lokalnych sklepach uzupełniają na bieżąco ich właściciele. Portal pless.pl udostępnił bezpłatny formularz, w którym można podać wszelkie informacje na temat funkcjonowania sklepu w czasie epidemii, a przede wszystkim godziny otwarcia. Wypełnienie formularza zajmuje 2-3 minuty.

Pszczyńskie sklepy i marketysklep Biedronka
fot. https://media.biedronka.pl


Nowe przepisy wprowadzają wiele zmian we wszystkich sklepach na terenie kraju:
 • Od 2 kwietnia wszyscy klienci sklepów będą robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach.
 • Również od 2 kwietnia wprowadzono nowe rozwiązanie w przypadku seniorów, którzy mieli dotychczas pierwszeństwo wejścia do sklepu w pierwszej godzinie od otwarcia. Według nowych przepisów od teraz w sklepach, drogeriach i aptekach wprowadzone zostały tzw. godziny dla seniorów (10.00 - 12.00). Będzie to czas, w którym do placówek będą wpuszczane wyłącznie osoby od 65 roku życia. Seniorzy mają także często pierwszeństwo obsługi przy kasie. Wszystko po to, by osoby starsze przebywały w sklepie jak najkrócej i były przez to jak najmniej narażone na zachorowanie.
 • Co ważne, nie ma decyzji o wstrzymaniu płatności gotówką. Rekomendowana jest jednak płatność kartą, najlepiej zbliżeniowo;
 • W wielu sklepach, takich, jak Biedronka, przy wejściu znajduje się płyn dezynfekujący do rąk;
 • Dezynfekowane są wózki i koszyki zakupowe;
 • Sklepy mogą obsłużyć maksymalnie 3 osoby na jedną kasę (np. jeśli w markecie jest 10 kas, to w danym momencie może robić zakupy maks. 30 osób);
 • Klienci powinni zachować 2 metry odległości od siebie - zarówno w sklepach, jak i wszędzie w przestrzeni publicznej. W ten sposób można uniknąć zakażenia drogą kropelkową;
 • Niektóre sklepy wydłużają godziny otwarcia, po to, by zminimalizować ilość osób robiących zakupy w jednym czasie i zmniejszyć kolejki, które stanowią sytuację ryzykowną dla zdrowia. Tak robi np. Lidl, Kaufland, czy Biedronka; Niektóre sieci zaś skracają czas otwarcia.
 • W weekendy wielkopowierzchniowe sklepy budowlane będą zamknięte.


Działajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.