pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3227

Wniosek do CEIDG złożymy w dowolnym terminie, pocztą i online

Kierując się troską o bezpieczeństwo przedsiębiorców oraz pracowników gmin zaangażowanych w proces przyjmowania i weryfikacji wniosków, Centralna Ewidencja Informacji o Działalności Gospodarczej wprowadziła nowe zasady składania dokumentów. Wnioski złożymy w dowolnym terminie, również online lub za pośrednictwem poczty. Zobacz, jakie są zasady.

Komunikat dotyczący wniosków składanych do Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej


1. Zalecamy informowanie przedsiębiorców o możliwości składania wniosków do CEIDG drogą elektroniczną (on-line) lub przesyłania wniosków pocztą, ale wówczas podpis powinien być poświadczony przez notariusza.

2. Przypominamy, że wniosek, w szczególności w zakresie daty rozpoczęcia, zawieszenia, wznowienia, zakończenia może być złożony w dowolnym terminie. Taki wniosek można złożyć także po ustaniu pandemii lub innych przeszkód tj. choroba.

3. Przypominamy o konieczności potwierdzania tożsamości składającego wniosek i uprawnienia do podejmowania działalności gospodarczej przez cudzoziemca (art. 8 ust. 3 i 8 ustawy CEIDG i PIP).

4. W przypadku złożenia już wniosku papierowego, w szczególności gdy został on złożony w biurze podawczym, czy wrzucony do urny, proponujemy wezwać przedsiębiorcę do uzupełnienia, poprawy wniosku jeśli zawiera błędy lub w celu weryfikacji tożsamości. Zalecamy, by w wezwaniu poinformować o możliwości złożenia wniosku w innym, dowolnym przez przedsiębiorcę terminie.

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.