Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2020
  • 4 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 10456

W Domu Usług w Pszczynie w marcu podniesiono czynsz najmu

W ostatnich dniach otrzymaliśmy od naszego czytelnika informację, że przedsiębiorcom wynajmującym pomieszczenia w Domu Usług podniesiono od marca czynsz o 20% pomimo wybuchu epidemii koronawirusa i wprowadzenia ograniczeń w funkcjonowaniu wielu firm.

Dom Usług w Pszczynie - 9.03.2018
Najemcom lokali w Domu Usług podniesiono w marcu czynsz o 20% pomimo wprowadzenia ograniczeń w funkcjonowaniu większości firm w kraju z powodu wybuchu epidemii · fot. Andrzej Grynpeter


Mail od czytelnika (nazwisko do wiadomości redakcji)

Cała Polska walczy z koronowirusem a prezes Usługowej Spółdzielni Pracy w Pszczynie (Dom Usług) walczy z najemcami. W czasie epidemii 90% firm znajdujących się na terenie Usługowej Spółdzielni Pracy (USP) nie pracuje, mając na względzie bezpieczeństwo pracowników i klientów. Prezes USP zafundowała wszystkim najemcom podwyżkę czynszu za wynajmowane pomieszczenia. W czasie, kiedy wszystkie instytucje borykają się z brakiem wpływów, my musimy borykać się z dodatkowymi obciążeniami. W obecnej sytuacji takie działanie jest nieetyczne i to w budynku, który nie spełnia podstawowych potrzeb najemców: obskurny wygląd, cieknące okna, niedostatecznie działające ogrzewanie, zalewanie pomieszczeń biurowych w czasie burzy. itp.

Jako najemcy wyrażamy brak elementarnych zasad współpracy ze strony Prezes Usługowej Spółdzielni Pracy. Inne instytucje i dostawcy starają się ułatwić ten trudny okres i działają przeciwnie do postawy Prezes.

Najemcy z Domu Usług


Wzrost kosztów najmu o 20% uzasadniono zwiększeniem się kosztów utrzymania budynku. Jak się dowiedzieliśmy, najemcy otrzymali aneks do umowy informujący o podwyżce należności za wynajem w połowie marca, pomimo, że na dokumencie widnieje data 1 marca. Jednak USP wobec sytuacji związanej z wybuchem epidemii koronawirusa i ograniczeń wprowadzonych przez rząd, nie zmieniła decyzji o podwyżce czynszu. W piśmie wystosowanym przez Prezes USP do jednego z przedsiębiorców, który odwołał się do sprawy po otrzymaniu aneksu do umowy, czytamy, że podwyżka jest zgodna z umową najmu.

Wielokrotnie próbowaliśmy się skontaktować z Prezes Usługowej Spółdzielni Pracy w Pszczynie, ale nie udało nam się to do czasu publikacji artykułu.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.