pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 31 marca 2020
  • wyświetleń: 5653

Personel stacji paliw ujął pijanego kierowcę i przekazał w ręce policji

Postawą godną pochwały wykazał się personel stacji paliw, który uniemożliwił dalszą jazdę samochodem pijanemu kierowcy. Przekazany w ręce pszczyńskich policjantów mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie zdołał dojechać pod dystrybutor. Na szczęście, dzięki czujności świadków i błyskawicznej reakcji mundurowych, nie wjechał ponownie na drogę. Teraz o jego losie zdecyduje sąd i prokurator.

Do zdarzenia doszło w ten weekend na jednej ze stacji paliw w powiecie pszczyńskim. Z przekazanej dyżurnemu informacji wynikało, że osoby, które ujęły 33-latka, zamknęły się z nim w budynku. Zgłaszający zaznaczyli, że poinformowali już ochronę, lecz natychmiast potrzebują wsparcia policyjnego patrolu. Ich podejrzenia co do stanu trzeźwości kierowcy twingo, wzbudziły widoczne z daleka uszkodzenia auta i jego chwiejny krok. To spowodowało, że postanowili nie dopuścić do tego, aby mężczyzna ponownie wsiadł do samochodu. W tym celu uniemożliwili mu wyjście z budynku, blokując drzwi zewnętrzne i informując o zdarzeniu odpowiednie służby. 33-latek wydmuchał przeszło 2 promile.

Mężczyzna wyjaśniał policjantom, że przed jazdą wypił tylko piwo, ponieważ aktualnie jest na etapie walki z nałogiem. W chwili interwencji drogówki był na tyle agresywny, że nie obyło się bez wsparcia patrolu prewencji. Po wszystkim, zgodnie z sugestią zgłaszających, przejrzano zapis monitoringu, który potwierdził relację personelu stacji.

- To kolejny raz, kiedy wzorowa postawa osób nieakceptujących pijanych kierowców na drodze pozwoliła na ich wyeliminowanie z ruchu. Pamiętajmy, że kierowcy, którzy znajdują się pod wpływem alkoholu albo środków odurzających zachowują się w specyficzny sposób. Obserwując ich jazdę, można bez trudu wychwycić niepokojące, podejrzane zachowanie. Taki kierowca będzie m.in. przekraczał linię jezdni lub jechał niewłaściwą stroną, pokonywał bardzo szeroko zakręt, jechał powoli lub bardzo szybko, z opóźnieniem reagował na sytuacje na drodze i gwałtownie hamował. Przede wszystkim jednak będzie nerwowy, nadmiernie pobudzony, często agresywny i wyczuwalny będzie od niego alkohol. Widząc takiego kierowcę reagujmy! Wystarczy zadzwonić na policję i na bieżąco przekazywać dyżurnemu informacje, odpowiadając na jego pytania. Nie akceptujesz- reagujesz!- to nie puste hasło, to szansa na bezpieczne dotarcie do celu dla każdego z nas - zwracają uwagę policjanci.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.