pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 29 marca 2020
  • 30 marca 2020
  • wyświetleń: 4510

Radni proszą o wsparcie dla przedsiębiorców z terenu gminy Pszczyna

Działania przeciwdziałające rozprzestrzenianiu się koronawirusa w dużym stopniu ograniczają możliwości prowadzenia działalności gospodarczej. W związku z tym radni gminy Pszczyna zwrócili się z apelem do burmistrza, by samorząd podjął działania wspierające przedsiębiorców.

Od wielu tygodni podejmowane są w naszym kraju różnego rodzaju działania przeciwdziałające rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wiele z tych działań w znaczny sposób ogranicza prowadzenie działalności gospodarczej. Radni uważają, że pomimo tego, że rząd deklaruje wprowadzenie mechanizmów i rekompensat łagodzących skutki znacznego ograniczenia prowadzenia działalności gospodarczej, to może okazać się że pomoc ta jest niewystarczająca.

- Wobec tak trudnej sytuacji samorząd naszej gminy - w miarę posiadanych kompetencji i możliwości - powinien podjąć działania wspierające przedsiębiorców. Panie Burmistrzu zwracamy się do Pana o niezwłoczne przeanalizowanie możliwości zastosowania ulg podatkowych - piszą radni.

Autorzy interpelacji: Marek Dutkowski, Arkadiusz Gardiasz, Grzegorz Kuczera, Renata Dyrda, Marta Wojciechowska-Smolarz i Maciej Stieber proponują wprowadzenie następujących ulg:
  • zmianę terminu płatności składek podatków lokalnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej,
  • obniżenie stawek podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej,
  • w wyjątkowych sytuacjach rozłożenie zaległości podatkowych na raty lub całkowite umorzenie.


- Mając na uwadze pilną potrzebę udzielenia wsparcia lokalnym przedsiębiorcom, prosimy o podjęcie działań w oparciu o posiadane kompetencje i wprowadzenie stosownych zmian - apelują radni.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.