Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 marca 2020
  • wyświetleń: 6652

Z centrum przesiadkowego nadawany jest apel o zagrożeniu koronawirusem

Z powodu zagrożenia koronawirusem powinniśmy zostać w domach i wychodzić tylko w wyjątkowych sytuacjach. Z megafonu centrum przesiadkowego na prośbę policji nadawany jest specjalny apel.Treść apelu policji, który można usłyszeć przez megafon centrum przesiadkowego w Pszczynie:
"Szanowni państwo, w związku z epidemią koronawirusa policja prosi o niegromadzenie się i dla własnego bezpieczeństwa pozostanie w domach. Apelujemy, zostań w domu, zmniejsz ryzyko zarażenia siebie i swoich bliskich."

- Z prośbą o nadawanie komunikatu zwróciła się do nas pszczyńska policja. Powtarzamy go wielokrotnie w ciągu dnia. Taki apel kierowany przez funkcjonariuszy przyczynia się do uświadomienia mieszkańcom, że pozostanie w domach to najskuteczniejsza ochrona przed zakażeniem się - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Podobne formy informowania i przestrzegania mieszkańców, wprowadzane są także w innych miastach naszego regionu.

W ostatnich dwóch tygodniach liczba pasażerów podróżujących komunikacją publiczną na terenie powiatu pszczyńskiego zmniejszyła się. - W autobusach i busach realizujących kursy na naszych powiatowych liniach połowa miejsc siedzących została oznakowana specjalnymi taśmami i wyłączona z użytkowania - mówi Barbara Bandoła. To efekt rozporządzenia Ministra Zdrowia, związanego z ogłoszonym w naszym kraju stanem epidemii, zgodnie z którym, w środkach komunikacji publicznej można w jednym czasie przewozić nie więcej osób, niż wynosi połowa miejsc siedzących.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.