Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 marca 2020
  • 8 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 7478

Zmiany godzin pracy aptek na terenie powiatu pszczyńskiego

W związku z nadzwyczajną sytuacją wywołaną zagrożeniem epidemicznym, informujemy o możliwości wystąpienia zmian w godzinach pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego oraz trudności w skorzystaniu ze świadczeń farmaceutycznych.

Zgodnie z Uchwałą nr XIV/156/19 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 18 grudnia 2019 r. w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego na rok 2020, apteki ogólnodostępne mają obowiązek przestrzegać godzin pracy wskazanych w załączniku nr 1 do niniejszej uchwały oraz pełnić dyżury nocne zgodnie z harmonogramem określonym w załączniku nr 2 do niniejszej uchwały.

Mając na uwadze zaistniałą sytuację społeczną związaną z zagrożeniem epidemicznym, wywołanym przez koronawirusa SARS-CoV-2 oraz wprowadzonym z tego powodu stanem zagrożenia epidemicznego na terenie całego kraju, większość z aptek ogólnodostępnych zgłasza narastające problemy kadrowe, które powodują brak możliwości przestrzegania godzin pracy i dyżurowania zgodnie z ww. Uchwałą.

W związku z nadzwyczajną sytuacją wywołaną zagrożeniem epidemicznym, informujemy o możliwości wystąpienia zmian w godzinach pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego oraz trudności w skorzystaniu ze świadczeń farmaceutycznych.

Wszelkie zgłoszone przez apteki ogólnodostępne informacje na temat zmian godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego zamieszczane będą na stronie internetowej powiatu pszczyńskiego oraz w siedzibie danej apteki.

Informacja o zmianach w godzinach pracy ogólnodostępnych aptek na terenie powiatu pszczyńskiego: (informacja jest aktualizowana)Apteka w Pszczynie, ul. Broniewskiego 1a,
  • do końca kwietnia będzie czynna w dni powszednie od 9.00 do 19.00, natomiast w soboty i niedziele od 9.00 do 18.00
  • w Wielką Sobotę, 11 kwietnia, apteka będzie czynna w godz od 9.00 do 13.00


Apteka św. Stanisława 3 (Goczałkowice-Zdrój, ul. Szkolna 72)
  • od 1 kwietnia przywraca dotychczasowe godziny otwarcia, czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 12.00 oraz w soboty od 8.00 do 14.00


Apteka Vita, Kobiór, ul. Kobiórska 1a,
  • do odwołania będzie otwarta w godzinach 9.00-17.00, z przerwą na odkażanie i wietrzenie lokalu oraz zamawianie towaru w godzinach 12.00 - 14.00


Apteka MARIA-PHARM, 43-200 Pszczyna, Szymanowskiego 23
  • od 18 marca do odwołania będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00 oraz w soboty 8.00-15.00


Działajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.