pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 18 marca 2020
  • wyświetleń: 6156

Metodą "na członka rodziny" próbowano oszukać mieszkankę Kryr

We wtorek, 17 marca pszczyńscy policjanci zarejestrowali aktywność osoby podającej się za córkę mieszkanki Kryr, która poinformowała swoją niedoszłą ofiarę o natychmiastowej potrzebie sfinansowania kosztów notarialnych.

policja
fot. pless.pl


W tym przypadku sprawczyni była blisko osiągnięcia swojego celu. Szczęśliwie, wczorajsze poczynania "fałszywej córki" nie przyniosły planowanej korzyści, ponieważ pokrzywdzona w porę zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem.

Policja zwraca uwagę, że biegłość oszustów w manipulacji osobami i poziom wypracowanych przez nich metod bywają mistrzowskie. Ich cel jest jeden - zbałamucić ofiarę i wzbogacić się jej kosztem. Oszuści wykorzystają każdą okazję, żeby wzbogacić się cudzym kosztem. Żerują głównie na uczciwości, samotności i tzw. dobrym sercu starszych ludzi. Nie mają żadnych skrupułów, żeby podać się za ich ukochanego, prawie umierającego wnuczka czy syna, który na przykład rzekomo spowodował śmiertelny wypadek i potrzebuje pieniędzy, żeby uniknąć więzienia.

Mundurowi apelują: bądźmy czujni i ostrożni, a przede wszystkim podejrzliwi w momencie, kiedy pojawi się jakakolwiek wątpliwość co do wiarygodności przekazywanej nam informacji.

ar / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Moduł komentarzy chwilowo niedostępny. Pracujemy nad jego przywróceniem. Przepraszamy za niedogodności.