Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 marca 2020
  • 22 marca 2020
  • wyświetleń: 10739

Oblężone place zabaw i siłownie plenerowe. Apel burmistrza

W minionym tygodniu, w związku z rządowymi postanowieniami, zmieniła się organizacja życia społecznego. Mieszkańcom zalecono przebywanie w domach, z dala od dużych skupisk ludzkich. Czytelnicy zwracają uwagę, że nie wszyscy stosują się do nakazów.

Słoneczna pogoda zachęca do wyjścia z domu. Wiele osób udaje się na spacery w odludne miejsca. Część jednak wybiera miejsca bardziej popularne, takie jak place zabaw i siłownie plenerowe. Od naszych czytelników otrzymujemy sygnały, że ten problem dotyczy szczególnie dużych osiedli w naszym mieście. Jedna z osób, która się z nami skontaktowała, zwróciła uwagę że podczas gdy dzieci beztrosko bawią się w piaskownicy, rodzice rozmawiają w grupkach lub ćwiczą na siłowni plenerowej.

W tym miejscu apelujemy do mieszkańców, aby unikali miejsc użyteczności publicznej. Publikujemy również apel wystosowany przez burmistrza Dariusza Skrobola.

- W celu zapewnienia bezpieczeństwa i zwiększenia ochrony przed zarażeniem wprowadzono wiele ograniczeń. Dlatego zwracam się do mieszkańców, żeby sprawę potraktować bardzo poważnie. Wirus błyskawicznie się rozprzestrzenia. Nie powinniśmy korzystać z siłowni zewnętrznych, a także przebywać na placach zabaw, gdzie narażeni jesteśmy na ryzyko zachorowania. Przykłady włoskich miast pokazują, że w miejscach odizolowania nie odnotowywano przypadków koronawirusa - zwraca uwagę burmistrz Dariusz Skrobol.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.