Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 marca 2020
  • 22 marca 2020
  • wyświetleń: 21019

Akcja #PszczynaSobiePomaga. Pszczynianie trzymajmy się razem!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Trudny czas, w którym przyszło nam się zmierzyć ze stanem epidemii, może być przyczynkiem do tego, by zwrócić uwagę na otoczenie. Pamiętając o tym, że nie jesteśmy sami, możemy wyciągnąć pomocną dłoń do słabszych, potrzebujących lub przeżywających kryzys. W związku z powyższym rozpoczęliśmy akcję #PszczynaSobiePomaga, która ma na celu otwarcie się na innych.

akcja #PszczynaSobiePomaga
Rusza akcja #PszczynaSobiePomaga


Rząd wprowadził środki ostrożności, które mają na celu zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa i ograniczać jego skutki społeczne. Zamknięto przedszkola, szkoły i uczelnie, instytucje kultury, kina, ograniczono działalność restauracji i punktów usługowych. Mieszkańcom zalecono przebywanie w domach, z dala od dużych skupisk ludzkich. Zastosowanie się do zaleceń jest szczególnie ważne dla osób chorych i tych w podeszłym wieku, bowiem to one są w grupie największego ryzyka.

W związku z tym postanowiliśmy rozpocząć akcję #PszczynaSobiePomaga, która ma na celu otwarcie się na innych. W tym miejscu zachęcamy mieszkańców do zainteresowania się losem sąsiadów, którzy mogą potrzebować pomocy w zrobieniu zakupów, umówieniu wizyty u lekarza lub załatwieniu sprawy w urzędzie. W gronie osób potrzebujących są także biedni i bezdomni, dlatego przypominamy o działalności pszczyńskich jadłodzielni. Na ile możemy, uzupełniajmy ich lodówki i regały. Jadłodzielnie zlokalizowane są przy kościołach pw. Podwyższenia Krzyża Św. i Wszystkich Świętych w Pszczynie.

akcja #PszczynaSobiePomaga
Rusza akcja #PszczynaSobiePomaga


Nie jest nam obojętny również los przedsiębiorców, którzy zmuszeni zostali do ograniczenia lub zawieszenia swoich działalności. Zachęcamy firmy i osoby, które kontynuują swoją pracę, do przesłania nam informacji o możliwości skorzystania z ich usług (godziny pracy, forma działalności - na wynos, na telefon, z dojazdem do klienta itp.). Co ważne, dane uzupełniają samodzielnie i na bieżąco właściciele firm. Portal pless.pl udostępnił bezpłatny formularz, w którym można podać wszelkie informacje na temat funkcjonowania sklepu w czasie epidemii, a przede wszystkim godziny otwarcia. Wypełnienie formularza zajmuje 2-3 minuty.

Prezentujemy listę lokali gastronomicznych oferujących jedzenie na wynos lub z dowozem. Lista dostępna jest tutaj.


Jednocześnie zachęcamy wszystkich do zjednoczenia się pod hasztagiem #PszczynaSobiePomaga. Będziemy śledzić posty w mediach społecznościowych oznaczone tym hasłem. Te, które będą dotyczyć podejmowanych przez pszczynian działań na rzecz innych, będziemy publikować na naszym portalu.

Pomysłodawcą i inicjatorem akcji #PszczynaSobiePomaga jest redakcja portalu pless.pl.

O wsparcie akcji i dzielenie się z innymi zaapelowali już m.in. burmistrz Dariusz Skrobol oraz starosta Barbara Bandoła, a także organizatorzy pszczyńskich jadłodzielni.

#PszczynaSobiePomaga - apel burmistrza

#PszczynaSobiePomaga - apel starosty

#PszczynaSobiePomaga - apel organizatorów jadłodzielniLoading...


#PszczynaSobiePomaga - apel pszczyńskiej policji

#PszczynaSobiePomaga - apel dyrektora szpitala

Ponadto informujemy o działaniu aplikacji dla wolontariuszy IHELPYOU.app. Jest to narzędzie ułatwiające niesienie pomocy, dedykowane tym, którzy chcą pomóc osobom starszym lub wszystkim, którzy nie mogą wyjść z domu. Na stronie ihelpyou.app każdy, kto czuje się na siłach pomagać innym, może dokonać szybkiej rejestracji i określić jakiego zakresu obowiązków jest w stanie się podjąć.

Z wolontariuszem można się skontaktować klikając na mapie ikonkę znajdującą się w pobliżu miejsca naszego zamieszkania. W szybki sposób możemy przekonać się, czy wolontariusz może np. zrobić i przywieźć zakupy, wyprowadzić psa lub wyświadczyć inną przysługę.

Działajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.