Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 17 marca 2020
  • wyświetleń: 1774

Osoby w bardzo trudnej sytuacji mogą prosić o pomoc w Urzędzie

Od 14 marca do odwołania, na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2. Ze względów bezpieczeństwa w wielu instytucjach wprowadzono ograniczenia w kontakcie mieszkańców z urzędnikami. Sprawy można załatwiać telefonicznie bądź przez Internet. Te najpilniejsze natomiast po wcześniejszej rejestracji.

Od poniedziałku, 16 marca sprawy urzędowe można załatwić jedynie po wcześniejszej telefonicznej rejestracji. Ograniczenie dotyczy także jednostek organizacyjnych oraz miejskich spółek. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

- To trudne chwile dla nas wszystkich. Musimy jednak stosować się do zaleceń i zachować szczególną ostrożność. Zwracam się do mieszkańców Pszczyny, aby nie pozostawali obojętni wobec ludzi w potrzebie. Wśród nas żyją schorowani seniorzy, ludzie narażeni na wysokie ryzyko. Osoby, dla których wyjście do sklepu jest poważnym kłopotem. Zróbmy wszystko, aby im pomóc - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Osoby będące w bardzo trudnej sytuacji mogą zadzwonić do Referatu Zarządzania Kryzysowego pod nr tel. 32 447-08-00. Informacje będą konsultowane bądź weryfikowane w Ośrodku Pomocy Społecznej. Do pomocy zaangażowana zostanie również Straż Miejska oraz Ochotnicza Straż Pożarna.

potrzebujesz pomocy? zadzwoń

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.