Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 17 marca 2020
  • wyświetleń: 1722

Na powiatowych liniach obowiązuje rozkład jazdy jak w ferie

Na części linii na terenie powiatu pszczyńskiego wprowadzono zmiany w funkcjonowaniu transportu zbiorowego. Po zawieszeniu lekcji w szkołach i wprowadzeniu przez część pracodawców pracy zdalnej zainteresowanie transportem publicznym jest mniejsze.

Komunikacja powiatowa
Na powiatowych liniach obowiązuje rozkład jazdy jak w ferie · fot. Powiat


W związku z sytuacją epidemiologiczną dotyczącą rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 część komercyjnych przewoźników, realizujących kursy na terenie powiatu pszczyńskiego poinformowało o zmianach w rozkładach jazdy - więcej informacji tutaj. Od 17 marca rozkład jazdy jak w ferie obowiązywał będzie również na powiatowych liniach.

Od 17 marca do odwołania kursy powiatowych linii (Pszczyna - Pawłowice - Pszczyna oraz Pszczyna - Żory - Pszczyna) realizowane będą jak w okresie ferii letnich i zimowych oraz szkolnych przerw świątecznych, czyli nie będą realizowały kursów:
  • Pszczyna - Pawłowice: godz. 6:05, 12:37
  • Pawłowice - Pszczyna: godz. 6:50, 13:20
  • Pszczyna - Żory: godz. 7:05
  • Żory - Pszczyna: godz. 6:15.


Oznacza to, że na linii żorskiej codziennie realizowanych będzie 11 zamiast 12 kursów, a na linii pawłowickiej - 11 zamiast 13 (wszystkie tam i powrót).

Szczegółowe rozkłady jazdy oraz bieżące informacje dostępne są na stronie www.komunikacja.powiat.pszczyna.pl

Przewoźnik obsługujący powiatowe linie podjął działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom oraz pasażerom w sytuacji zagrożenia koronawirusem. Jak informuje, wszystkie autobusy przechodzą codzienną dezynfekcję jonizatorem, każdy kierowca został wyposażony w jednorazowe rękawiczki, ręczniki oraz płyn dezynfekcyjny. Przewoźnik zalecił również, by ograniczyć czas spędzony w poczekalni oraz na dyspozytorni do minimum.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.