Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 marca 2020
  • wyświetleń: 2630

Tymczasowa zmiana zasad obsługi klienta w Urzędzie Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie wydał komunikat dotyczący wdrożenia tymczasowych procedur obsługi klientów w urzędzie w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2.

W związku z sytuacją epidemiologiczną dotyczącą rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 w trosce o Państwa i nasze zdrowie zwracamy się do Państwa, a szczególnie do osób powracających z zagranicy z prośbą o stosowanie się do przygotowanych na tę okoliczność tymczasowych procedur związanych z obsługą świadczoną w PUP w Pszczynie.

Przyjęte procedury pozwolą zachować płynność świadczonych przez nas usług oraz choć w pewnym zakresie ograniczą ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

Sposób 1 - Jeżeli możesz, załatw swoją sprawę w urzędzie korzystając z usług elektronicznychKorzystając z usług elektronicznych przez Internet możesz m.in.

adres skrytki: /PUPPszczyna/SkrytkaESP
e-mail: mailto:urzad@pszczyna.praca.gov

Sposób 2 - Skorzystaj z uruchomionej infolinii w sprawie rejestracji bezrobotnychNumery: 32 210 27 23 lub 32 210 27 26 (płatne wg stawek operatora). Infolinia czynna w godz. 7:00 - 15:00 (w piątki 7:00 - 13:00).

Potwierdzanie gotowości do podjęcia pracy

Osoby bezrobotne, które mają wyznaczony termin na karcie wizyt, w celu potwierdzenia gotowości do podjęcia pracy proszone są o kontakt TELEFONICZNY lub MAILOWY ze swoim doradcą klienta w celu ustalenia kolejnego terminu kontaktu. Kontakt telefoniczny do konkretnego doradcy jest podany na karcie z terminami stawienia.

Spis telefonów dostępny jest też tutaj: puppszczyna.bip.gov.pl/re.../referat-uslug-rynku-pracy

Ten sposób potwierdzania gotowości będzie obowiązywał do odwołania.

Jeżeli zaobserwowałeś u siebie objawy wskazujące na zarażenie koronawirusem zadzwoń na infolinię 800 190 590

Dowiedz się więcej o koronawirusie: www.gov.pl/koronawirusProfil zaufany

Aby skutecznie załatwić sprawę w urzędzie przy wykorzystaniu usług elektronicznych opisanych wyżej, musisz potwierdzić swoją tożsamość, np. za pomocą profilu zaufanego.

Być może jesteś już w gronie ponad 5 milionów Polaków, którzy posiadają taki profil. Jeżeli jednak nie posiadasz profilu zaufanego, to korzystając z usług bankowości elektronicznej oferowanych przez Twój bank, możesz w prosty sposób taki profil założyć bez wychodzenia z domu, gdyż Twoja tożsamość została już zweryfikowana przez bank.

W celu utworzenia profilu zaufanego po zalogowaniu się na stronie Twojego banku odszukaj sekcji dotyczącej zakładania takiego profilu.

Więcej informacji na temat: www.gov.pl/web/gov/zaloz-profil-zaufany

BM / pless.pl, źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.