Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 marca 2020
  • wyświetleń: 8299

Komunikat wójta Goczałkowic-Zdroju dot. ochrony przed koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym kraju. Na chwilę obecną to 25 osób, ale liczba ta wciąż rośnie. Wójt gminy Goczałkowice-Zdrój wystosowała komunikat dotyczący ochrony przed koronawirusem.

Informacja wójta gminy Goczałkowice-Zdrój dot. ochrony przed koronawirusem

Drodzy mieszkańcy! Pamiętajmy, że wiele zależy od nas samych. Warto to powtarzać: niezwykle ważne jest dbanie o higienę, częste i dokładne mycie rąk. Starajmy się też unikać dużych skupisk ludzi. Szczególnie zadbajmy o naszych seniorów oraz o osoby chore. To właśnie starsi są w grupie podwyższonego ryzyka zarażeniem.

Na bieżąco monitorujemy sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa. Biorę udział w naradach organizowanych przez wojewodę czy starostę, jestem w stałym kontakcie z dyrektorami naszych placówek oświatowych oraz jednostek organizacyjnych. Do szkoły i przedszkoli w gminie Goczałkowice-Zdrój w ostatnim czasie trafiły dodatkowe środki dezynfekujące. Nauczyciele szczególną uwagę zwracają uczniom na dbanie o higienę.

W trosce o bezpieczeństwo publiczne, w związku z potencjalnym zagrożeniem związanym z koronawirusem zdecydowaliśmy także o odwołaniu Maratonu Zumby, który miał się odbyć w najbliższy piątek.

Apeluję o zachowanie spokoju i stosowanie się do zaleceń w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa. Proszę mieszkańców o śledzenie komunikatów wydawanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Na stronie internetowej Urzędu Gminy uruchomiliśmy zakładkę, w której można znaleźć najważniejsze informacje związane z profilaktyką oraz zasadami bezpieczeństwa.

Nie panikujmy, ale bądźmy ostrożni.

Drodzy mieszkańcy, zostańcie w domu jeśli macie gorączkę, katar i kaszel, ale bez duszności. Kiedy zaobserwujecie u siebie dodatkowo objawy duszności i mieliście kontakt z osobami, które były w regionach, gdzie występuje koronawirus, nie lekceważcie tych objawów! W takiej sytuacji należy się skontaktować telefonicznie z:
- Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Tychach (tel. 512 370 717 - numer całodobowy),
- oddziałem chorób zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach (tel. 887 277 805),
- lub z lekarzem rodzinnym.

W przypadku nasilonych objawów można też dzwonić pod numer alarmowy 112.


Gabriela Placha,
wójt gminy Goczałkowice-Zdrój

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.