pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 10 marca 2020
  • 14 marca 2020
  • wyświetleń: 13539

Muzeum Zamkowe, Zagroda Żubrów, Skansen i inne atrakcje nieczynne

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj

We wtorek, 10 marca zapadła decyzja o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Rząd wprowadził tym samym środki ostrożności, które mają na celu zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa i ograniczać jego skutki społeczne. Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej i Pokazowa Zagroda Żubrów to obiekty, które zamykają swoje drzwi dla zwiedzających.

pszczyna,zamekwpszczynie,muzeumzamkowewpszczynie,parkpszczyński,park,spacer,wiosna,silesia,fotodni
Zamek w Pszczynie - 27.03.2019


- W celu zapobiegania i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, od 10 marca do 14 kwietnia, wszystkie wydarzenia w Muzeum Zamkowym w Pszczynie wraz ze zwiedzaniem zostają odwołane - czytamy na stronie obiektu.

Podobne informacje pojawiły się na stronach Skansenu - Zagrody Wsi Pszczyńskiej i Pokazowej Zagrody Żubrów. Te obiekty będą nieczynne do 13 kwietnia, czyli do Świąt Wielkanocnych. To decyzja burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola w związku z przypadkami zarażenia koronawirusem na terenie Polski.

Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej - 15.02.2019
Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej · fot. BM / pless.pl


Po konsultacjach zamknięte zostały również Muzeum Militarnych Dziejów Śląska, a także Muzeum Prasy Śląskiej.

- W związku z tym, że zarażenie koronawirusem odnotowano w dość bliskich ośrodkach - Raciborzu i Cieszynie, zdecydowałem o czasowych zamknięciu miejskich instytucji. W tym czasie odwołane zostaną również imprezy organizowane przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie, Miejsko-Powiatową Bibliotekę, a także Pszczyńskie Centrum Kultury. Musimy minimalizować potencjalne zagrożenie. Tym bardziej, że jeszcze kilka dni temu zagrożenie zachorowaniem na koronawirusa wydawało się abstrakcyjne, dzisiaj w wielu krajach sytuacja jest trudna. Doświadczenia pokazują, że tam gdzie nastąpiły pewne ograniczenia w migracji są widoczne efekty - komentuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Aktualne informacje dotyczące koronawirusa znajdziecie w artykułach poniżej.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

BM / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.