pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 marca 2020
  • wyświetleń: 5740

Odwołane: "Cholonek" Teatru Korez w Emgoku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "M-GOK Strumień" podaj

Nie zostanie wystawiony zaplanowany na 23 marca spektakl "Cholonek" w strumieńskim Emgoku z powodu epidemii koronawirusa.

Cholonek w Emgoku


"Cholonek" to spektakl o ludziach żyjących pomiędzy. Pomiędzy Polską a Niemcami. Pomiędzy snem a jawą. Pomiędzy tragedią a farsą. Dla Ślązaków i tych którzy Śląska nie rozumieją. Kij w mrowisko śląskich kompleksów, nacjonalizmów i krzywd wobec Polski i Niemiec. Pełen plebejskiego, śląskiego humoru i anegdot znanych wszystkim Ślązakom od dziesięcioleci i powtarzanych z pokolenia na pokolenie. Spektakl o ludziach posiadających atawistyczny, zwierzęcy dar dostosowywania się do okoliczności, które niesie los, za wszelką cenę starających się przetrwać, nierzadko kosztem własnej godności.

Nikt przed Janoschem i nikt po nim nie potrafił w tak sugestywny sposób opisać losu Ślązaków w XX wieku, ich mentalności, poczucia humoru i zarazem całego tragizmu zawartego w śląskich losach. Przedstawienie, gdziekolwiek nie byłoby grane, od Stuttgartu przez Warszawę po Strzelce Opolskie, wywołuje łzy - łzy śmiechu i łzy wzruszenia.

Spektakl odbędzie się o godzinie 18.00. Bilety w cenie 55 zł dostępne do nabycia w kasie emgoku przy ulicy Młyńskiej 14 w Strumieniu, lub za pośrednictwem przedpłaty na konto Ośrodka Kultury (szczegóły: www.emgok.pl/kontakt). Szczegółowe informacje można uzyskać po numerem telefonu 33 8570 174.

Drodzy rodzice!
Na czas trwania spektaklu Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zapewnia profesjonalną, nieodpłatną opiekę nad Waszymi dziećmi w sali zabaw. Aby skorzystać z tej możliwości należy zgłosić taką chęć przy zakupie biletów.

Kawiarenka emgok w holu Ośrodka Kultury będzie czynna na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.

ar / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

M-GOK Strumień

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "M-GOK Strumień" podaj