pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 stycznia 2006
  • wyświetleń: 2891

Umowa przynosi efekty

Na zeszłoroczne zabezpieczenie stajni książęcych przed dalszym niszczeniem oraz wandalami poszło prawie 173,5 tys. zł z przygotowanych dwustu (sto tysięcy zarezerwowało miasto, sto – marszałek województwa)- pisze Dziennik Zachodni.

– Cały dach jest pokryty nową papą, wymieniliśmy wszystkie rynny i rury spustowe, zamurowaliśmy lub zabiliśmy płytami drzwi oraz okna – mówi Mariusz Maśka, inspektor nadzoru z Administracji Zasobów Komunalnych.

– Odłożyliśmy okna i drzwi. Niektórych ponownie użyć się już nie da, ale posłużą za wzór, żeby zachować oryginalne kształty – dodaje Jan Gałaszek, konserwator z Muzeum Zamkowego. Wykonana została cała dokumentacja architektoniczna oraz inwentaryzacyjna.

Co na ten rok? – W tym roku zaczniemy budowę wielorodzinnego domu, do którego wyprowadzimy lokatorów znad stajni – mówi wiceburmistrz Sławomir Kowalski dla Dziennika Zachodniego.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.