Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 6 marca 2020
  • wyświetleń: 5902

W Pszczynie nie ma koronawirusa - komunikat starosty

Jak informuje starosta Barbara Bandoła, w pszczyńskim szpitalu nie odnotowano przypadku koronawirusa. Tym samym zaprzecza pojawiającym się plotkom oraz niepotwierdzonym informacjom wysyłanym przez komunikatory internetowe.

Komunikat starosty pszczyńskiego, Barbary Bandoły:

W związku z nieprawdziwymi i niestosownymi informacjami przesyłanymi poprzez komunikatory oraz kierowanymi do nas w tym temacie pytaniami, jednoznacznie dementuję, jakoby pszczyński szpital potwierdził przypadek koronawirusa.

Szpital Powiatowy w Pszczynie nie ma oddziału zakaźnego. Nie może więc przyjmować pacjentów z podejrzeniem koronawirusa, diagnozować ich, ani potwierdzać choroby.

Apeluję, by nie upowszechniać nieprawdziwych informacji.

Jeżeli ktoś z Państwa w ciągu ostatnich 14 dni był w miejscu, gdzie występuje koronawirus i zaobserwował takie objawy, jak kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, bezwłocznie powinien powiadomić stację sanitarnitarno-epidemiologiczną i zadzwonić na numer alarmowy 112.

Dołączam się do apelu służb sanitarnych, by nie zgłaszać się do poradni POZ, ani nie udawać do szpitala bez wcześniejszego uzgodnienia, gdzie się zgłosić.

Barbara Bandoła - starosta pszczyński


Loading...

ar / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.