pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 7 marca 2020
  • wyświetleń: 9105

Mieszkańcy powiatu mają ogromne serca. Na balu zebrano 27 tys. zł

Niemal 27 tys. zł dochodu przyniósł VI Powiatowy Bal Charytatywny. W tym roku pieniądze zostały przekazane na leczenie mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

przekazanie środków z balu 2020
Mieszkańcy powiatu mają ogromne serca. Na balu zebrano 27 tys. zł · fot. Powiat


W ostatnią sobotę karnawału w restauracji Patio Con Gusto w Pszczynie odbył się bal charytatywny organizowany przez Tomasza Bratka i Jacka Kotajnego, którego współorganizatorem po raz szósty był powiat pszczyński. - Do inicjatorów i głównych organizatorów balu kieruję ogromne podziękowania. Tomasz Bratek i Jacek Kotajny zawsze mają otwarte serca na potrzeby drugiego człowieka i potrafią skupić wokół idei pomagania szerokie grono ludzi - podkreśla Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

W poprzednich latach dochód z balu charytatywnego wspierał działalność stowarzyszeń działających na terenie powiatu pszczyńskiego. W tym roku po raz pierwszy organizatorzy postanowili przekazać zebrane środki w kwocie 26 900 zł, mieszkańcom powiatu, którzy muszą zebrać ogromne środki na leczenie i rehabilitację. - Bez osób, które nas wspierają, nie byłoby takich inicjatyw. Ludzie mieszkający w naszym powiecie mają ogromne serca, otwarte na niesienie pomocy. W tym roku postanowiliśmy wesprzeć Justynę i Arka. I choć 26 900 zł to duża kwota i tak stanowi jedynie kroplę w morzu potrzeb, dlatego zachęcamy do dalszego wsparcia zbiórek na ich rzecz - mówi Jacek Kotajny, organizator VI Powiatowego Balu Charytatywnego.

Przekazanie środków z balu charytatywnego 2020 · fot. Powiat


Arkadiusz Porwoł z Wisły Wielkiej to ojciec dwójki małych dzieci, który zmaga się z guzem mózgu - glejakiem wielopostaciowy IV stopnia, uważanym za najbardziej złośliwą formę tego nowotworu. Rozpoczął już terapię w Kolonii. Wciąż jednak musi zebrać ogromną kwotę, by móc ją kontynuować. Justyna Bryja, młoda mieszkanka Gilowic, uległa wypadkowi i cudem uratowała się z płonącego samochodu. Obecnie czeka ją szereg zabiegów i długotrwała rehabilitacja.

Symboliczne czeki żonie pana Arkadiusza oraz mamie Justyny przekazali starosta Barbara Bandoła oraz Jacek Kotajny, życząc, by leczenie i rehabilitacja szły w jak najlepszym kierunku. Panie, nie kryjąc wzruszenia, gorąco podziękowały organizatorom i wszystkim uczestnikom balu za przekazane wsparcie.

Warto dodać, że VI Powiatowy Bal Charytatywny zgromadził niemal 170 osób. Jedną z atrakcji był pokaz akrobatyczny Duo Infinity - duetu, który w 2015 roku wraz z grupą Acro Team Silesia zajął 2. miejsce w finale "Mam Talent".

VI Powiatowy Bal Charytatywny:
VI Powiatowy Bal Charytatywny 2020 · fot. Powiat

ar / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.