Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 6 marca 2020
  • wyświetleń: 1775

Motyl, który inspiruje. Możesz zgłosić "Uskrzydlonego"

W tym roku po raz drugi zostanie wręczone Wyróżnienie Starosty Pszczyńskiego "Uskrzydlony". Trafi ono do rąk osoby z niepełnosprawnością, która jest przykładem do naśladowania.

uskrzydlony 2020
fot. Powiat


"Uskrzydlony" to wyróżnienie dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, które inspirują swoją aktywnością, są wzorem do naśladowania i udowadniają, że niepełnosprawność nie musi być ograniczeniem.

Trafi do osoby, która pomimo trudności, z jakimi musi się zmagać na co dzień wykazuje aktywność zawodową, społeczną, bądź spełnia się w sferze sportu czy kultury. Przekraczając własne bariery niepełnosprawności, niesie bezinteresowną pomoc innym. - Chcemy promować i nagradzać aktywne postawy osób dotkniętych niepełnosprawnością, a ubiegłoroczna, pierwsza edycja dowiodła, że takich osób w naszym powiecie nie brakuje - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Laureat otrzyma statuetkę w kształcie motyla ze szklanymi skrzydłami autorstwa Justyny Dulemby. Motyl to nie tylko symbol piękna, ale także znak przemiany stanowiącej początek nowego życia.

W zeszłym roku decyzją kapituły Wyróżnienie Starosty Pszczyńskiego otrzymała Alicja Szymczak, która mimo niepełnosprawności i licznych problemów zdrowotnych realizowała i realizuje się we wszystkich sferach życia: jako matka i żona opiekująca się niepełnosprawnym mężem, kobieta aktywna zawodowo, artystka malarka, angażująca się w działalność społeczną, która z sukcesami rozwija swoje pasje.

Uskrzydlony
W zeszłym roku decyzją kapituły Wyróżnienie Starosty Pszczyńskiego otrzymała Alicja Szymczak · fot. Powiat


Zachęcamy do zgłaszania kandydatów będących mieszkańcami powiatu pszczyńskiego do tegorocznego wyróżnienia. Wystarczy wypełnić załączony formularz zgłoszeniowy. Ważne, aby podać dane kandydata m.in. imię, nazwisko, rodzaj jego niepełnosprawności, wiek. Konieczne będzie także krótkie przedstawienie jego życiorysu oraz wyjaśnienie, dlaczego wytypowana osoba jest wyjątkowa.

Choć w obecnej sytuacji, nie wiadomo, kiedy odbędzie się wręczenie Wyróżnienia "Uskrzydlony 2020" organizatorzy postanowili nie przerywać konkursu. Zostanie on jednak rozłożony w czasie.

- Nabór zakończymy 10 kwietnia, ale z ogłoszeniem wyników poczekamy do czasu ustania epidemii. Kapituła konkursowa zbierze się, kiedy będzie to możliwe, a termin wręczenia wyróżnienia zostanie ustalony po ustaniu zagrożenia - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Aby w tej trudnej sytuacji uprościć procedurę zgłaszania kandydatów, przyjmowane będą również zgłoszenia, w których zaznaczone zostanie otrzymanie ustnej zgody kandydata z jednoczesną informacją, że zgoda pisemna zostanie dostarczona w późniejszym terminie. Dopuszcza się także możliwość mailowego przysyłania zgłoszeń na adres: k.granda@powiat.pszczyna.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 10 kwietnia. W razie pytań, prosimy o kontakt telefoniczny, nr tel. 32 449 23 98.

Do pobrania:

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.