Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 marca 2020
  • wyświetleń: 4614

500 tysięcy zł na sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu z DK-81

3 marca radni gminy Pawłowice przegłosowali zmiany w budżecie dotyczące m.in. zadań inwestycyjnych. 500 tysięcy złotych przeznaczono na budowę wyczekiwanej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DK-81 z ul. Zjednoczenia i ul. Wyzwolenia.

DK 81 w Pawłowicach
Na skrzyżowaniu ul. Wyzwolenia i ul. Zjednoczenia z DK 81 w Pawłowicach powstanie sygnalizacja świetlna · fot. Google Street View


Radni podjęli również uchwałę, która pozwoli gminie podpisać porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad i prowadzić realizację zadania.

Warto dodać, że skrzyżowanie dróg powiatowych - ul. Wyzwolenia i ul. Zjednoczenia z drogą szybkiego ruchu DK-81 (obok źródełka) to newralgiczne miejsce, gdzie włączanie się do ruchu stwarza problem i zagraża bezpieczeństwu zarówno kierowców, jak i pieszych. Zaprojektowanie i budowa sygnalizacji będzie wspólną inwestycją gminy Pawłowice, GDDKiA oraz Powiatowego Zarządu Dróg.

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.